Memduh Büyükkılıç'ı hiç böyle görmediniz

Memduh Büyükkılıç'ı hiç böyle görmediniz
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP eski milletvekili Mehmet Metiner’in, “Kayseri ikinci Pensilvanya’dır” açıklamasına sert tepki gösterdi. Açıklamayı "ciddiyetsiz" olarak değerlenidren Büyükkılıç, "Dışarıdan gelip ahkam keserek bu şehri sıkıntıya sokacak sözleri sarf etmeye hiç kimsenin hakkı da yok, haddi de değil." dedi.

Kayseri'de yerel bir televizyona konuk olan AK Parti İstanbul Eski Milletvekili Mehmet Metiner, FETÖ'yle ilgili bir soru üzerine partide hala kripto FETÖ'cüler olduğunu belirterek "Kayseri ikinci Pensilvanyadır. Türkiye'nin Pensilvanyasıdır" şeklinde açıklama yapmıştı. 

Büyük yankı uyandıran bu sözlere AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sert tepki gösterdi. Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi'nde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Büyükkılıç, "Bu tür açıklamalarla Kayseri'ye zarar vermenin kimsenin hakkı da haddi de olmadığını söyledi.

Kayseri'nin ticaret ve sanayinin merkezi olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, "Ay Yıldızlı Türk Bayrağına, vatanına, milletine, devletine, inancına, tarihine, kültürüne bağlı insanların olduğu Anadolu'nun güzide şehri. Bu tür açıklamaları ciddiye de almayız, üzerimize de almayız. Dışarıdan gelip ahkam keserek bu şehri sıkıntıya sokacak sözleri sarf etmeye hiç kimsenin hakkı da yok, haddi de değil. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi FETÖ terör örgütü Kayseri'mizin hayırseverliğini, iyi niyetini istismar etmek suretiyle bazı çalışmalarda bulunmuş olabilir. Devletimizin gücü yamuk ve yanlış olanları temizlemeye ve onları yargıya teslim etmeye yeter. Nitekim öyle olmuştur. Yanlış yapanlarla ilgili her türlü uygulamalar yapılmıştır." dedi.

"Şehrimize sahip çıkacağız"

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu tür açıklamaların Kayseri'nin ticaretini, sanayisini ve burada yatırım yapanların yatırımını gölgelemeye yönelik açıklamalar olduğunu vurguladı. Büyükkılıç, "Bu tür açıklamalar yapmak ve bunlara pirim vermek kimseye bir şey kazandırmaz. Hep beraber bu şehrimize sahip çıkacağız. Biz şehrimizi seviyoruz. Şehrimizin, insanımızın, Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin sevdalısıyız.” diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K