X

Memduh Büyükkılıç kimdir?

Memduh Büyükkılıç kimdir?
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, merak edilen isimler arasında. Peki, Memduh Büyükkılıç kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Asıl mesleği ne? Memduh Büyükkılıç ile ilgili merak edilenleri derledik.

Memduh Büyükkılıç, 25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı.

Büyükkılıç, Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptı. Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı gibi vakıflarda yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi Kayseri İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den belediye başkanı seçildi.

Partisi tarafından 2019 Yerel Seçimler’de büyükşehir belediye başkan adayı gösterilen Büyükkılıç, seçimi kazanarak Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Büyükkılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×