K

Melikgazi'de bir günde toplanan çöp miktarı...

Melikgazi'de bir günde toplanan çöp miktarı...
Melikgazi ilçe sınırlarında belediye ekiplerinin 1 günde topladığı çöp miktarı açıklandı. Temizlik görevlilerinin, cadde, sokak ve çöp konteynırlarından her gün ortalama 460 ton evsel atık topladığı belirtildi.

Daha temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için çalışmaların aralıksız sürdürdüğünü belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, temizlik çalışmaları sayesinde vatandaşlara daha yaşanır bir Melikgazi sunduklarını söyledi. 

Kent nüfusunun büyük bölümünün Melikgazi sınırlarında yaşadığını belirten Palancıoğlu, "Her gün 10 bin konteyner çöp topluyoruz. Her mahallemize ulaşarak, temizlik hizmetlerini aksatmadan sürdürüyoruz. İki vardiya halinde 24 saat esasına dayalı sistemle çalışarak, günlük ortalama 460 ton çöp toplanmaktadır. Modern ve son teknoloji olan yeni araçlarımızla hizmet vermekteyiz. Çöp toplama da günlük 45 araç olmak üzere toplam 150 personel günlük 460 ton çöp toplanıyor. Ayrıca çöp konteynerlerimiz de düzenli olarak yıkanıp dezenfekte ediliyor." dedi.

Vatandaşlardan çöp konteynırlarının yanına araç park etmemelerini de isteyen Palancıoğlu, bu durumda çöplerin alınamadığını ve kötü koyuya sebep olduğunu söyledi. Çöpleri çöp konteynırlarına çöp poşeti ile atılmasını da rica eden Palancıoğlu, "Bu sağlığımız açısından çok önemli. Biz belediye olarak elbette temizlemekten imtina etmiyoruz ama bazı vatandaşlarımızın çevreye duyarlı davranmaması bizi gerçekten üzüyor. Lütfen geleceğimiz için çevremize daha duyarlı olalım.” ifadelerini kullandı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K