'Mecliste, 'Kayseri' kelimesini en çok kullanan milletvekiliyim'

'Mecliste, 'Kayseri' kelimesini en çok kullanan milletvekiliyim'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tarih boyunca 'Kayseri' kelimesini en fazla zikreden milletvekili olduğunu iddia etti. Kayseri’nin tüm sorunlarını ve taleplerini bulunduğu plan bütçe komisyonu ve TBMM çatısı altında gündemde tuttuğunu belirten Ersoy Kayseri’nin 2020 yılında hak ettiği yatırımı alamadığını söyledi.

Katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, önemli açıklamalar yaptı. Kayseri'nin bütün sorun ve taleplerini Meclis'te gündeme getirdiğini ifade eden Ersoy, "Yol, hastane, internet, hızlı tren problemleri, yarım kalan yatırımlar ve beklentiler, tarım ve sulamayla ilgili sorunların tamamını içerisinde bulunduğum plan bütçe komisyonunda dile getirdim. İlgili Bakanlarımıza konuları detaylandırdım. Kayseri ile ilgili sadece komisyonda değil TBMM çatısı altında sorunlarımızı sürekli dile getirmeye çalışıyorum. 'Kayseri' kelimesini TBMM’si çatısı altında tarihte en çok kullanan Milletvekiliyim diyebilirim” dedi.

Kayseri'nin 2020'de hak ettiği yatırımları alamadığını vurgulayan Ersoy, "Bunu nere ile kıyaslıyoruz? Konya ile... Konya‘ya giden yatırımın 6’da biri ise bu da doğru değil. Konya bir metro ödeneğini alıyor iken biz halen hızlı tren ödeneği alamıyor isek bu Kayseri’mize yapılmış bir haksızlık olarak görürüz. Kayserimize yapılan yatırımları biz görmezden gelemeyiz. Mutlaka yıllar içerisinde birçok yatırım olmuştur. Ama diyoruz ki Kayserimizi bir Konya ile kıyaslayın. Bir Gaziantep’le kıyaslayın hatta Kahramanmaraş ile kıyaslayın. Buralar da bizim illerimiz, yatırımlar yapılsın ama Kayseri de hak ettiğini alsın. Buraya gelen devlet büyüklerimizi de iyi bilgilendirmeliyiz. Biz taleplerimizi net ve doğru iletmeliyiz ki sonuca ulaşalım. Ortada Kayseri için çok büyük bir beklenti var. Ortada verilmiş sözler var. Cumhur ittifakı olarak bizim üzerimize düşen bu sorunları dillendirmek ve uygulamaya alınmasını sağlamaktır." diye konuştu.

Kayseri Organize Sanayi bölgesi ile ilgili yapılan eleştirilere de değinen Ersoy “Her kurum kendi içerisinde eleştiriye açık olmalı. Birileri bir şey söylüyor ise buna cevap verilmeli. Teknik okullarla ilgili OSB’nin yaptığı çalışmalar taktire şayan. Ben bunu TBMM kürsüsünden de dile getirdim. 2.500’ün üzerinde öğrenciye sahip olan bir teknik lise. Oradan mezun olanların işinin hazır olduğu bir insan topluluğu. Genç yaşta ekmeğini eline alan bir topluluk. Bu çok önemli. Eleştiriler olacaktır elbette. Bu eleştiriler kişisel husumetlere dönüşmediği taktirde bütün kurumları kendi iç dünyasında dinamik tutacaktır “ şeklinde konuştu.

Beşiktaş locasına baskın iddiası

Kayserispor- Beşiktaş karşılaşması ve çıkan olaylarla ilgili de konuşan Kayseri Milletvekili Ersoy bu tip bir olayda kendinin adının geçmesinden dolayı üzüntüsünü dile getirdi. Ersoy açıklamasında “Beşiktaş hadisesinden sonra Kayserispor kulübünden beni kimse aramadı. Ben bundan dolayı da kırgın olduğumu ifade ettim. Önemli değil. Dün de söyledim bugün de söylüyorum. İnşallah Kayserispor çok başarılı olur. Berna başkan başarılı olur. Allah emeklerini zayi etmesin. Benim bildiğim ve gördüğüm Berna Gözbaşı başkanın şahsi olarak Kayserispor’a aktardığı para 110 milyon lira civarında. Benim şahit olduğum bir çok ödemesi var. Berna başkan bu konuda çok şeffaf. Bugün Kayserispor ile ilgili Berna Başkan ile konuşmama kararı almış olabilirim. Kırgın olabilirim. Ama Kayserispor haricinde her konuda yanında olurum. Berna başkanın yaptığı işler her babayiğidin harcı değil. 110 milyon gibi bir rakamı telaffuz ediyoruz. Çok büyük rakam. Allah yardımcısı olsun. Kolay değil“ dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×