K

MEB açıkladı: Ortaokullarda sınav var mı yok mu?

MEB açıkladı: Ortaokullarda sınav var mı yok mu?
Bugünlerde özellikle ortaokul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin kafası bir hayli karışık. Yüz yüze eğitimin yapılmadığı ortaokul sınıflarında yüz yüze sınav yapılacak mı yapılmayacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı kafa karışıklığını giderici bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze sınavlarla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Ortaokulları kapsayan sınavlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır. 

5, 6 ve 7. SINIFLARIN DURUMU

Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7'nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN YAPILDIĞI SINIFLARDA SINAV VAR

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4'üncü sınıflar ile ortaokulların 8'inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir. Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması hâlinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K