K

Marketlerde satışı yasaklanan ürünler

Marketlerde satışı yasaklanan ürünler
İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda Kayseri'de de zincir ve süper marketler dahil marketlerde satışına yasak getirilen ürünler açıklandı. İl Hıfzıssıhha Kurulu, aldığı kararla 7 Mayıs Cuma gününden itibaren zorunlu temel ihtiyaç ürünler dışında kalan ürünlerin tamamının satışı durduruldu.

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Şehmus Günaydın başkanlığında toplandı. Tam kapanma döneminde marketlerde satışına izin verilmeyecek ürünlerle ilgili yeni kararlar alındı.

Toplantı sonrası şu açıklama yapıldı; “Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmemesine, bu çerçevede 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünlerinin (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilmesine, daha önce getirilen alkollü ürün satış kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim v e aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmemesine, başta zabıta görevlileri ve kolluk kuvvetleri olmak üzere denetim ekiplerince bu hususa ilişkin gerekli tebliğ ve kontrol faaliyetlerinin eksiksiz yerine getirilmesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına oy birliği karar verilmiştir.”

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca, alınan karara uymayan işletmeler hakkında idari ceza uygulanacağı da vurgulandı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K