Mahalleli o şahıstan kurtulmak için eylem yaptı

Mahalleli o şahıstan kurtulmak için eylem yaptı
Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde mahalleli, huzursuzluk çıkardığını iddia ettikleri şahsın taşınması için eylem yaptı. Şahsın alkol alıp vatandaşlara saldırdığını öne süren mahalle sakinleri, devlet büyüklerinden yardım istiyor.

Merkez Kocasinan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi Aksöz Geçidi'nde yaşayan yaklaşık 40 vatandaş, mahallelerine sonradan taşınan ve sürekli huzursuzluk çıkardığını iddia ettikleri A.G.'den şikayetçi. Bu şahsı mahallelerinde istemediklerini söyleyen vatandaşlar, toplu halde eylem yaptı.

Açıklama yapan mahalle sakini Ümit Sezer; "30 seneden beri buradayım, burada kurban, kuzu yayılırdı. 3 seneden beri huzursuzuz. Bu adam geldi, canımız, malımız, hiçbir şeyimiz yok bizim. Bu adamın mahallemizden gitmesini istiyoruz. Mahallemizde istemiyoruz" dedi.                                                        

Huzurlu bir mahallede büyüdüklerini ancak A.D'nin mahallelerine taşındıktan sonra 3 yıldır huzurlarının kaçtığını ifade eden bir diğer mahalle sakini Süleyman Çarboğa da; "Çocukluğumuz bu mahallede geçti. Bu insanların hepsi burada mülk sahipleri. Mahallemiz çok huzurlu mahalleydi. Ama ne yazık ki mahallemize taşınan bir şahıs, sürekli huzursuzluk çıkartmaya başladı. Mahalle sakinleri olarak bu şahıstan şikayetçiyiz. Mahalleli olarak 'artık yeter' diyoruz" şeklinde konuştu.

Mahallede huzur kalmadığını savunan vatandaşlar, yetkililerin bu sorunu çözmelerini beklediklerini dile getirerek olaysız şekilde dağıldı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×