LPG tüpü patladı: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

LPG tüpü patladı: 1 çocuk öldü, 2 yaralı
Kayseri'de oto elektrik dükkanında LPG tüpünün patlaması sonucu yangın çıktı. İtfaiye, alevleri güçlükle kontrol altına alırken, olayda 11 yaşındaki çocuk hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı.

Olay, merkez Kocasinan ilçesine bağlı Şeker Mahallesi'ndeki Yeni Sanayi Sitesi 52. Sokak üzerindeki bir oto elektrik tamirhanesinde meydana geldi. İşyerinde bulunan LPG tüpü henüz bilinmeyen bir nedenle patladı. Daha sonra işyerinde yangın çıktı. 

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede büyüyen alevlere itfaiye erleri müdahale etti. Alevler, uzun uğraşlar sonucu söndürüldü. Olay sırasında işyerinde misafir olarak bulunan 11 yaşındaki Yaşar Can Davutoğlu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan 2 çalışanın ise hastanedeki tedavileri sürüyor.                                                                                                       

OTO SANATKARLAR ODASI BAŞKANI OLAYI ANLATTI

İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürülen yangında işyerinde büyük çapta hasar oluştu. Olay yerine gelen Kayseri Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır, olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Hayatını kaybeden çocuğun ailesine baş sağlığı dileyen Odakır, "Akşam saatlerinde yangın çıktığı söylendi. Biz de yangının üzerine geldik. İçeride çalışan 2 kişi ve yanlarımda misafir olan bir çocuk varmış. 11 yaşındaki çocuk rahmetli oldu. İçeride LPG tüpü patlamış ama onun öncesinde aracın benzin deposundaki arızaya bakarken kıvılcım atmış. Kıvılcım sonrasında LPG tankında patlama olmuş. Maddi hasarı karşılarız ama can kaybına çok üzüldük" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×