Kuşçu’da 3 bin 500 fidan toprakla buluştu

Kuşçu’da 3 bin 500 fidan toprakla buluştu
Kayseri Valiliği, Kocasinan Belediyesi, Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü’nün desteğiyle Yamula Barajı çevresine sezonun ilk ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi. 12 Milyon ağaç dikimi hedeflenen Kuşçu bölgesinde, ilk etkinlikte 3 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Kocasinan Belediyesi ev sahipliğinde; Kayseri Valiliği ve Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü’nün desteğiyle Yamula Barajı çevresine sezonun ilk ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi. 3 bin 500 ağacın toprakla buluştuğu Kuşçu Mahallesi’nde gerçekleştirilen programa; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, Kayseri Orman Bölge Müdürlü İsa Çapkın, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Ak Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, il müdürleri, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi, Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, 75. Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Ahmet Eren Anadolu Lisesi öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşma gerçekleştiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Kayseri enteresan bir şehir. Bazı şehirler medeniyetin merkezidir, Kayseri birçok dirilişimize, yıkılışımıza, üzüntümüze sonra tekrar dirilişimize şahit oldu. Bu şehre hizmet etmek gerçekten büyük bir onur, şereftir. Lütfen bu şehre; büyüdüğünüzde hizmet etmenin büyük bir onur ve şeref olduğunu sizler de bilin. Kayserililer doğudan batıya, batıdan kuzeye bu memleketteki insanlar tarafından sevilen kişilerdir. O yüzden şehrimizin kıymetini bilelim” dedi.                                                                                                                       

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Kayserimizin her bir bölgesi ayrı bir güzel. 325 bin tane ortaöğrenim, 5 üniversite 75 bin yükseköğrenim öğrencisiyle dinamik bir gençlik, dinamik bir şehriz. 16 ilçemizle el ele vererek nasıl ki burada çalışma yapılıyorsa, ilçelerimizin her bir köşesinde çalışmalar sürüyor. 11 Kasım’da da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’de milyonlarca ağaç dikilecek ve bayram havası içinde bir bakıma kutlamalar yapılacak. Doğayı korumak istiyorsanız ağaç dikeceksiniz kaygısı bizim de kaygımızdır. Kayserimizde millet bahçesi ilkbahara tamamlanacak inşallah. Şehrimizin merkezini donattığımız gibi her bölgeyi de donatacağız. Tohumlar dağıtıyoruz, amacımız kırsalın da yaşanabilir bir hale gelmesidir” ifadelerini kullandı.


Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay da, “Atalarımızdan bize miras kalan ağaç sevgisi hem geleceğimiz açısından hem de günümüz açısından bizlere çok ciddi faydalar sağlayacak güzel bir çalışma olacak” diye konuştu.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehrin güzelleşmesi için büyük bir emek verildiğine ve verilmesi gerektiğine dikkat çekerek; “Kayserimiz 6 bin yıllık geçmişiyle bundan sonrasında da geleceğe damgasını vurabilmesi için çokça çalışma yapmamız gerekiyor. Bizden sonra sizlere ve sizden sonraki genç nesillere bırakabileceğimiz bir şehir ve insanların içerisinde yaşamaktan keyif alacakları bir şehir inşa etmemiz gerekiyor. Belediye gündelik işlerle muhakkak ilgilenecek ancak bir o kadar önemli şehri geleceğe taşıyacak işler yapmasıdır. Kocasinan ilçemizi geleceğe taşıyıp keyifle yaşanabilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Sizlerle ağaç dikeceğiz, bu normal gelebilir ancak bu dikimler kocaman bir ağaca dönüşecek ve insanlar buraya geldikleri zaman keyif alacakları bir mekan haline gelecek. Sizin gibi onlar da emekle büyüyecekler. Ayrıca buraya bir su sporları merkezi yapıyoruz. Kayseri’de gençler nasıl ki Erciyes’te kayak yapabiliyorsa Kuşçu’da da kano, kürek gibi su üzerinde yapılan sporları yapabilecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin öğrenci ve öğretmenlerle birlikte ağaçları toprakla buluşturmasıyla program sona erdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×