Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? Turizmciler ve çalışanlar çağrıda bulundu

Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? Turizmciler ve çalışanlar çağrıda bulundu
KAYSERİHABER38.COM | "Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?" sorusunun cevabı merakla bekleniyor. Vatandaşlar ve turizmciler, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilip 9 günlük tatil ilan edilmesini istedi.

Bu yıl 15 Haziran'da arife günü ile başlayacak olan Kurban Bayramı, 16-17-18 ve 19 Haziran tarihlerini kapsıyor. 14 Haziran'da okulların kapanması ile de milyonlarca kişinin tatile çıkması bekleniyor.

Vatandaşlar ve turizmciler bayramı takip eden perşembe ve cuma gününün de tatil edilerek bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve kabineye çağrıda bulunan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, iç turizm hareketliliğinin arttırılması gerektiğini söyledi.

"9 günlük bayram tatili beklentimiz var." diyen AKTOB Başkanı Kavaloğlu, "Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi hükümetimizden Kurban Bayramı tatilinin de 15 Haziran'dan 23 Haziran'a, aradaki 20-21 Haziran perşembe ve cuma günlerinin de resmi tatil şeklinde toplam 9 gün tatil ilan edilmesini talep ediyoruz. Eğer haziran ayı başına kadar 9 gün olarak açıklanırsa, iç turizm hareketliliğini daha da artıracaktır." dedi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KARARINI KİM NASIL ALACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabinenin, bu talebi değerlendirmesi bekleniyor. Erdoğan ve bakanlar, ilk Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında konuyu ele alacak. Büyük ihtimalle tatilin uzaması yönünde alınacak kararı, Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×