K

KTO, erken seçim istemiyor

KTO, erken seçim istemiyor
Muhalefet partileri tarafından sürekli gündeme getirilen erken seçim talebine iş dünyasından tepki... Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, son günlerde erken seçim talebinin çokça dillendirildiğini belirterek, "Türkiye, Türk milleti seçimlerden yoruldu. Biz erken seçim filan istemiyoruz" dedi.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, KTO'nun mayıs ayı meclis toplantısında konuştu. 2021 yılının Ahi Evran Yılı ilan edildiğini anımsatan Gülsoy, Ahilik kültürünün yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak amacıyla etkinlik düzenleneceğini ifade etti.

Erken seçimle ilgili taleplere ise tepki gösteren Gülsoy, şunları kaydetti: "Son günlerde yine erken seçim lafı çokça dillendirilmeye başlandı. Türkiye, Türk milleti seçimlerden yoruldu. Biz bazı muhalefet partisi liderlerinin söylediği gibi erken seçim filan istemiyoruz. Yatırımı, istihdamı, üretimi teşvik edecek, güven ve istikrar ortamının en kısa sürede oluşturulmasını istiyoruz. Bu noktada sorumluluk elbette iktidarda olmakla birlikte muhalefetin de yapıcı bir yaklaşımla sürece katkı vermesini bekliyoruz. Günü gelince sandık milletin önüne gelir ve halkımız sağduyusu ile oyunu kullanır. Sıkıntılı süreçten yeni çıkıyoruz. Tüm enerjimizi ekonomimize vermemiz gerekiyor. Biz iş dünyası olarak seçim lafını duymak istemiyoruz."Türkiye ekonomisinin salgına rağmen hızlı büyüdüğünü vurgulayan Gülsoy, şirketlerin kendilerini pandemi öncesi döneme hazırladığını, bu rakamların ihracat ve yükselen ivmenin devam edeceğine en büyük kanıt olduğunu vurguladı.Kısa çalışma ödeneğine de değinen Gülsoy, şöyle devam etti:"                                                                                                                                                 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ DEVAM ETMELİ

Pandemi sürecinde istihdamı ve üretimi korumaya yönelik en önemli siperlerlerden olan Kısa Çalışma Ödeneği 30 Haziran'da son buluyor. KTO Başkanı Ömer Gülsoy, özellikle hizmet sektörünün toparlanması adına biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu belirterek, ödeneğin uzatılması gerektiğini söyledi. Gülsoy, "Ekonomik ve sosyal şartlar tam olarak iyileşene kadar kısa çalışma ödeneğinin sürdürülmesine büyük ihtiyaç vardır. Normalleşmeye yönelik adımlar atılırken genç ve kadın işsizliğinin artmaması için de teşvik ve istihdam artırıcı desteklerin pandemi son buluncaya kadar devam etmesi fayda sağlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız, yeni bir nefes kredisinin müjdesini verdi. Daha evvel olduğu gibi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve KGF'nin işbirliği ile 2'si katılım bankası olmak üzere 10 bankamızın, tüm oda ve borsalarımızın desteği ile uygulamaya sokuldu. Varlık sebebimiz olan üyelerimizin için biz de üzerimize düşeni yaptığımızdan şüpheniz olmasın. Nefes Kredisi paketinin yeni normalleşme dönemini daha da kolaylaştıracak bir doping olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

Programa katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise belediyenin kentsel dönüşüm çalışmaları başta olmak üzere ilçe genelinde yapılan yatırımlar hakkında odaüyelerine bilgi verdi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K