K

Koronavirüs Vaka Haritası Güncellendi: Kayseri'de Son Durum...

Koronavirüs Vaka Haritası Güncellendi: Kayseri'de Son Durum...
Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan il il haftalık koronavirüs risk haritası güncellendi. İllerin 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında Kayseri'de pozitif vaka sayısı aşağı yönlü seyrediyor.

İllerde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren haritasının güncel halini paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun" çağrısı yaptı.

KAYSERİ'DE VAKA SAYISI

Son açıklanan 3-9 Temmuz 2021 tarihlerini kapsayan koronavirüs vaka haritasında Kayseri 53,26 oranı ile yer aldı. 26 Haziran-2 Temmuz tarihlerini kapsayan risk haritasında Kayseri 64,16 ile yer almıştı. Kayseri'de vaka düşüş oranı son bir hafta içinde 10,9 olarak gerçekleşti. Özellikle vakalarda düşüşün sürmesi için Kurban Bayramına da dikkat çekilerek vatandaşlardan aşılarını olmaları ve maske, mesafe, temizlik kurallarına uymaları istendi.                                                                                                    

VAKA SAYISI EN ÇOK DÜŞEN İLLER 

Bakan Koca, en çok vakanın azaldığı illerle ilgili de şu açıklamayı yaptı: "Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Kars, Erzurum, Isparta, Kütahya ve Çorum. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K