K

Koramaz Vadisi'nin definecilerden korunması için talimat

Koramaz Vadisi'nin definecilerden korunması için talimat
Koramaz Vadisi’ni gezen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, definecilere karşı güvenlik tedbirlerinin arttırılması ve devam eden restorasyon çalışmalarının da hızlandırılması talimatını verdi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e Koramaz Vadisi incelemesinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun da eşlik etti. Vali Çiçek ve beraberindekiler, vadi içerisinde yer alan tarihi yerleri, camileri, türbeleri, Beşaret Oyma Kilisesi’ni, Subaşı (Üsgübü) Köyü’nde bulunan Selçuklu Mezarlığını, Vekse Köyü’nde bulunan Columbarium’u gezdi.

Çiçek, burada bulunan tarihi yerler hakkında Prof. Dr. Osman Özsoy’dan bilgi aldı. Vali Çiçek daha sonra Gesi Bölgesi'nde bulunan Büyükbürüngüz mahallesindeki Danişali Camii’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Kısa bir açıklama yapan Çiçek, vadide bulunan kiliselerin restore çalışmasının hızlandırılmasını istedi. Vali Çiçek ayrıca; vadiye hakim yerlere kameralar takılması, definecilere karşı güvenlik güçlerinin arttırılması, Selçuklu Mezarlığı’ndaki mezar taşlarının araştırılması ve çevre düzenlemesi yapılması talimatlarını da verdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K