K

Köpeği sopayla dövmenin cezası

Köpeği sopayla dövmenin cezası
Kayseri'de yabancı uyruklu bir şahsın köpeği sopayla dövdüğü ortaya çıktı. Yakalan şahsa 947 TL idari para cezası verilirken, yaralı köpek tedavi altına alındı. Duyarlı bir vatandaş ise köpeği sahiplenerek özel bir veterinere götürdü.

Olay merkez Melikgazi ilçe Kılıçarslan Mahallesi sınırlarında meydana geldi. Suriye uyruklu bir kişinin köpeği sopayla dövdüğü anlar, oradan geçen bir vatandaş tarafından görüntülendi. Sonra da şikayetçi oldu. 

Durumun yetkililere bildirilmesinin ardından harekete geçen Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kimliği belirlenen şahsa 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 947 TL idari para cezası uyguladı.

Dövülen köpek ise ekipler tarafından gerekli bakım ve tedavisi yapılmak üzere Kayseri Molu Geçici Köpek Bakımevi’ne gönderildi. Barınakta takibi yapılan köpeğin hayati tehlikesinin olmadığı, vücuduna aldığı darbelerin etkisiyle yer yer ödem oluştuğu veteriner hekimce belirtildi.

Gelişen olayların ardından eziyet edilen köpek duyarlı bir vatandaş tarafından sahiplenilerek tedavi ve bakımın yapılması için özel bir kliniğe götürüldü.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K