K

Kocasinan, 825 kilometre yol yaparak rekor kırdı

Kocasinan, 825 kilometre yol yaparak rekor kırdı
Kocasinan Belediyesi, 5 yılda bir milyon 100 ton asfalt serimi ve 825 kilometre yol yaptı. Yeni Kocasinan’ı inşa ederken kırılması güç bir rekor elde ettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha geniş ve daha konforlu yollar yaparak, şehrin alt ve üst yapısını geleceğe hazırladıklarını söyledi.

Yüzölçümü itibariyle Kayseri'nin en büyük merkez ilçelerinden olan Kocasinan'da belediye yol yapım çalışmalarında rekor kırdı. 5 yılını değerlendiren Kocasinan Belediyesi, yeni yerleşim yerleri oluşturulmasının yanı sıra alternatif yollarla birlikte 825 kilometre yol yaptı. 

Yeni Kocasinan için ilçede büyük bir değişim, yenilik ve gelişim yaşandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Kocasinan, aynı zamanda 156 bin hektar alan üzerinde Kayseri’nin merkezde en büyük ilçesidir. Bu nedenle çok büyük bir yol ağına sahibiz. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Kocasinan’ın dört bir yanında yol yapımı ve asfalt serimi seferberliği yapıyor. Özellikle yenileme çerçevesinde, alt ve üst yapı, yol, kaldırım ile çevre düzenlemesi gibi bütün çalışmaları yaparak ‘Yeni Kocasinan’ı hızlı bir şekilde oluşturuyoruz. Hava şartları elverdiğince gerek yenilenmesi gereken yollar, gerekse yeni yapılmakta olan yollar için asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz." dedi.                    

Alternatif yollar oluşturuluyor

İlçe genelinde alternatif yollar da oluşturduklarını anlatan Başkan Çolakbayrakdar, "Ayrıca yeni yerleşim alanları ve alternatif yollar da oluşturuyoruz. Bunları yaparken 200 bin metrekare alan üzerinde Kayseri genelinde kamudaki en yüksek kapasiteye sahip olan ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plentimizle asfalt üretimi gerçekleştiriyoruz. Çevre dostu özelliğiyle saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimiyle daha hızlı, ekonomik ve kaliteli üretim imkanı sunuyoruz. Yüzde yüz yerli üretim olan asfalt plenti ile yolları daha kaliteli hale getiriyoruz. Bütün çalışmalarımızın güzel ilçemiz Kocasinan’da yaşayan halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kocasinan’da her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti hedeflediklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini; “Yaptığımız hizmetler neticesinde ilçemiz daha modern bir görünüme ve daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşuyor” diyerek noktaladı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×