K

Kılıçdaroğlu’ndan, 'Erken Seçim Dövizi Düşürür' Çağrısı

Kılıçdaroğlu’ndan, 'Erken Seçim Dövizi Düşürür' Çağrısı
Kayseri’de konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ekonomik sıkıntıları gerekçe göstererek bir kez daha erken seçim çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu, alınacak erken seçim kararının dövizdeki yukarı yönlü dalgalanmayı durduracağını ve ekonomiyi rahatlatacağını iddia etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindeki 215 belediye başkanı, çalıştay için Kayseri’de bulunuyor. Kılıçdaroğlu programın ikinci gününde Kayseri Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Ömer Gülsoy ve iş insanlarıyla kahvaltı yapan Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ülkenin ekonomik gidişatının çok parlak olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, erken seçim teklifini yeniledi. Seçim kararı alınması halinde sürekli yükselen döviz kurlarının düşeceğini iddia eden Kılıçdaroğlu, “Hükümet büyük bir kayıtsızlık içinde. Türkiye’nin yönetilmediğini ve savrulduğunu görüyoruz. Dün gelişen olaylar toplumdaki kaygıyı hat safhaya çıkardı. Eğer gerçekten ülkeyi yönetenler ülkeyi seviyorsa, ticaret erbabına, sanayiciye, çiftçiye, esnafa saygı duyuyorlarsa kısacası 84 milyona saygı duyuyorlarsa bir an önce seçim sandığını milletin önüne getirsinler. Emin olun sandık geldiğinden itibaren döviz de düşer. Bunu bilmelerini isterim. Türkiye’nin daha büyük sıkıntılara zamanı da yoktur, tahammülü de yok. İşsizliğin geldiği noktaya bakın. Dolayısıyla bu atmosfer ülkeyi daha kötüye götürür. Daha kırılgan bir ekonomi istemiyoruz” diye konuştu.                                                                                                     

‘DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ’

Daha güzel ve yaşanabilir bir Türkiye arzuladıklarını belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Daha güçlü bir Türkiye’nin yolu da milletin iradesine başvurmaktır. Milletten hiç kimse korkmasın, millet bizim milletimiz. Onun sağduyusuna da güvensin. Vatandaşımız sağduyulu gidecektir, oyunu kullanacaktır. Kendileri eğer çok güzel şey yaptıklarına inanıyorlarsa neden korkuyorlar? Neden çekiniyorlar? Sandığı getirsinler, 5 yıl daha yetki alsınlar, ülkeyi yönetsinler. Eğer vatandaş güvenmiyorsa zaten değiştirecektir. Daha güzel, daha huzurlu bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Bunun yapılması lazım ve önünün açılması lazım. Bunun yolu demokrasidir. Baskıyla, terörle Türkiye’nin önünü kesmek, demokrasinin önünü kesmek doğru değildir. En büyük arzumuz budur. Bir an önce seçim sandığının milletin önüne getirilmesi lazım” ifadelerini kullandı

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K