K

Kılıçdaroğlu, Kayseri'de oylarının neden düşük olduğunu açıkladı

Kılıçdaroğlu, Kayseri'de oylarının neden düşük olduğunu açıkladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de muhtarlara konuştu. Parti olarak Kayseri'de oy oranlarının düşük olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, vatandaşın derdini dinlemediklerini ima ederek düşük oyda kabahatin kendilerinde olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, son günlerin alevli konusu Tank Palet Fabrikası – Katar tartışması hakkında da konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Muhtarlar buluşması Kayseri” adlı toplantıda  muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda öncelikle muhtar derneklerinin sözcüleri birer konuşma yaptı. Bu sırada Kılıçdaroğlu, temsilcilerin aktardığı sorunları ve partisine yönelik eleştirileri not etti. 

Toplantıda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muhtarların toplumun kanaat önderi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Sizler bulunduğunuz toplumun kanaat önderisiniz. Sizlerin arkasında halkın oyu var. Tek başınıza çıkıyorsunuz seçimde.  Muhtar olmak kolay değil. Sizin seçimleriniz demokrasi açısından en saf, en temiz, en  dürüst seçimlerdir.  O açıdan değerlidir muhtarlar” dedi.                                                    

‘Kayseri’de oyumuzun düşük olması bizim kabahatimiz’

“Kayseri’de oyumuz az, ama kabahat Kayseri’de değil bizde”  ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “ “Kabahat Kayseri’de değil kabahat bizde. Ankara’da oturup, konuşacaksın ey vatandaş bana oy ver. Neden derdiniz dinlemiyorsunuz? Kabahat biz de kusur bizde. Kayseri’de kabahat yok. Dinleyeceksiniz. Sorununu, şikayetini dinleyeceksin. Oturacak, konuşacak anlayacağız. Eksiğinizi varsa vatandaş söyler. Biz de öğreniriz, aynı hatayı yapmamaya çalışırız” şeklinde konuştu.

Tank Palet Fabrikası – Katar tartışması

Kayseri’deki Muhtarlar Buluşmasında Tank Palet Fabrikası ve Katar tartışmalarına da değinen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ordunun fabrikasını bedava Katar’a vermek, milliyetçilik, vatanseverlik değildir” dedi.

Tank Palet Fabrikası. Nerede? Sakarya’da. Değeri nedir 20 Milyar dolar. 20 milyar dolarlık fabrika kimin? Ordunun. Kime verildi? Katarlılara. Kaç liraya? Bilen var mı? 100 milyar dolar, 50 milyon… Hayır sıfır dolara, sıfır kuruşa, sıfır sente. Tek kuruş almadılar. 20 milyar dolarlık Türkiye Cumhuriyeti ordusuna ait Tank Palet Fabrikasını Katar ordusuna sıfır fiyata verildi. Kaçınız itiraz etti? Ordu diyoruz, bizim ordumuz. Şehitlerimiz… Ordunun hakkını, hukukunu kim savunacak? Peygamber ocağını, Mustafa Kemal’in ordusunu kim savunacak?” diye konuştu.

2018’de ilk tank üretilecekti, nerede?

Katar’a verilen ordunun Tank Palet Fabrikasının 2018’de ilk tankı üreteceğinin açıklandığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Hangi yıldayız? 2020. Nerede bu tanklar? Dilimde tüy bitti. Sonunda dediler ki ‘Katar buraya 50 milyon dolarlık yatırım yapacak, o yüzden verdik’ Bende çıktım dedim, Katarla anlaşmayı fesh edin, ben bir hafta içinde 50 milyon doları bulacağım, o fabrikanın kasasına koyacağım.  Bulamazsam, ben de siyaseti bırakırım, sen de kurtulmuş olacaksın. Kampanya başlatsak, herkes 1,2,100 dolar versin. Çünkü önemli. En önemli 5 fabrikadan biri. 3 günde toplarız.  Bu da olmadı. Kim itiraz etti?” dedi.    

Bu mu vatanı, bayrağı sevmek?

Ordunun Fabrikasının, Katar’a verilmesini hazmedemediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Ordu güzel, güzel laflar edelim, ama arka taraftan da fabrikayı Katar’a verelim. Bu mu vatanı, bayrağı sevmek. Ben bunu hazmedemem. Genel kurmay başkanından Er’e kadar bütün ordunun benim başımın üzerinde yer var. İki kurumun siyasete buluşmaması lazım. Biri Genel Kurmay, diğer Diyanet İşleri. Bu kurumlar siyasetin dışında olmak zorunda. Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç var. Harama el uzatmayan siyaset. Neden bu siyaseti destekleyenlere, destek verilmiyor? Hepimizin bunu düşünmesi lazım.” şeklinde konuştu.             

Muhtarlar için yapılması gerekenler

CHP Liderui Kılıçdaroğlu, toplantıda muhtarlar için yapılması gereken düzenlemeleri de anlattı. 11 maddeden oluşan partisinin muhtarlar teklifini açıklayan Kılıçdaroğlu, muhtarlara ödenek yerine maaş, muhtarlığın kamu kurumu sayılması, muhtarlar kanunu çıkarılması, her mahalleye muhtarlık binası yapılması, her muhtara bir devlet memuru görevlendirilmesi gerektiğini vurguladı. 

Toplantı sonrası Kılıçdaroğlu'na CHP Kayseri Başkanı Ümit Özer tarafından çiçek ve Bünyan Halısı takdim edildi. 

GÖNDER

    Kılıçdaroğlu, Kayseri'de oylarının neden düşük olduğunu açıkladı yorumlar

  • Gayserili
    İş bankası alaydı nasıl olsa kendilerinede pay veriyorlar,ağanın zorunamı gitmiş müslüman biri aldı diye,avrupalı alsa sorun olmazdı,yorum milletin .
  • Hasan erdem
    Kemal bey 20 milyar doların ne olduğunu biliyormusunuz
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K