K

KİGADER ile KTB dayanışması

KİGADER  ile KTB dayanışması
Kayseri’deki internet gazetecilerini tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER), yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla ziyaretlerine devam ediyor.

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER) Başkanı Duygu Uludaşdemir ve yönetim kurulu üyeleri, İsmail Yıldız ile Öner Çalış Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış'ı makamında ziyaret etti. KİGADER Başkanı Uludaşdemir, dernek çalışmaları, basında yaşanan sorunlar ve internet yasası hakkında bilgi verdi. 

Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte medyanın etkinliğinin her geçen gün arttığını vurgulayan Uludaşdemir, basın kuruluşları ve çalışanlarının, vatandaş ile devlet arasındaki iletişim köprüsü ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumluluk üstlendiğini söyledi. Uludaşdemir, "Toplumsal değerlere saygı gösteren, hukukun evrensel standartlarından sapmayarak icra ettiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan basın, her etkinlikte yaptığımız çalışmaları halka duyurarak aynı zamanda bulundukları bölgenin kalkınmasına da vesile olmuştur. Bizler de haber sitelerimiz ile en doğru ve ilkeli haberleri okurlarımızla buluşturmaya çalışıyoruz. İnternet Gazetecileri Federasyonu’na üyeyiz. Burada ortak fikirlerle yapacağımız çalışmalarda daha da güçlenip, yaşanan sıkıntıları hep birlikte atlatacağız” dedi.

KTB Başkanı Recep Bağlamış da haber sitelerinin internet yasası güvencesi altına alınması gerektiğini ifade etti. Basın kuruluşları ve gazetecilerin demokrasilerde olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Bağlamış, "Bizler de Kayseri Ticaret Borsa’sı olarak sizlere destek vermeye ve yanınızda olmaya devam edeceğiz. Meslek dayanışması adına yeni kurulan derneğinizin de hayırlı olmasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K