Kent meydanı ve bağlantı yollarında asfaltlama çalışması

Kent meydanı ve bağlantı yollarında asfaltlama çalışması
Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde Büyükşehir Belediyesi, asfaltlama çalışmalarına hız verdi. İstasyon Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Seyyed Burhanettin Hazretleri Bulvarı'nda asfalt yenileme çalışması yapıldı.

Şehrin ana arterlerinde süren asfaltlama çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh  Büyükkılıç, çalışmaların Kayseri halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.

"Cenab-ı Allah’a şükürler olsun bir Ramazan’ı daha bereketli bir şekilde yaşıyoruz." diyen Büyükkılıç, "İstasyon Caddesi’nden başlayıp Cumhuriyet Meydanı bölgesini içeren ve daha sonraki süreçte de Hunat Camimizin önünden Talas Caddesi’ne yani Kartal Şehitliği’ne kadar olan bölgemizde her iki tarafı hem frezeleyip hep asfaltını yenilemek suretiyle Kayserimize yakışır bir çalışma gösteriyoruz. Ben emeği geçen kuruluşlarımıza elbette ki yüklenici firmamıza ve bu sıcakta çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Evde kalın uyarısı

Başkan Büyükkılıç, koronaviras tedbirleri kapsamında vatandaşlara evde kalamalrı tavsiyesini yeniledi. Büyükkılıç, "Kayserili hemşehrilerime de bir kez daha sesleniyorum. Siz evde kalın yeter ki biz hizmet etmeye hazırız diyorum. İnşallah bu süreçte en kısa zamanda bitecek diye umuyor ve inanıyoruz. İşi ciddiye alırsak sürenin kısalacağını da biliyoruz” diye konuştu.

19 Mayıs ve Kadir Gecesi kutlaması

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada aynı güne denk gelen 19 Mayıs ile Kadir Gecesi’ni de kutladı. Büyükkılıç, “Gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum. Kurtuluş Mücadelesinin meşalesinin yandığı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan Samsuna geçtiği bu sürecin önemini çok iyi biliyoruz. Bizlere bu Cumhuriyeti bu devleti bu bayrağı bırakan büyüklerimize Allah rahmet eylesin diyorum. Ayrıca Kadir Gecemizin de tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K