K

Kazancılar Çarşısı Yenileme Çalışmalarında Son Durum

Kazancılar Çarşısı Yenileme Çalışmalarında Son Durum
Kayseri Kazancılar Çarşısı'nda devam eden yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, çalışmaları yerinde inceledi.

Kayseri ekonomisinin nabzının attığı Kazancılar Çarşısı’nda yenileme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, yenilemenin yakın zamanda bitirileceğini söyledi. Gelinen son durumu anlatan Palancıoğlu, “Kazancılar Çarşısı'nda geçen sene başlatmış olduğumuz çalışmalarda son aşamaya geldik. Özellikle çatı ve tavan kısmının ilk etabı bitti ikinci etabındayız. İnşallah yakın zamanda burayı tamamladığımızda Kayseri'ye yakışır bir yer olacak.” dedi.

Yenileme sonrası çarşının hem esnafın hem de dışarıdan gelen vatandaşların ilgisini çekecek güzel bir yer haline geleceğini belirten Palancıoğlu, “Ben ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Geceleri sabaha kadar çalışıyorlar esnafa zarar vermemek için. Gündüzleri de kısmen çalışmaya devam ediyoruz. Buradaki esnafımız mağdur olmadan son aşamaya geldik. Süreç boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Gelecek sene gurbetçilerimizin gelmesine burası hazır olacak güzel bir çalışma oldu. Çarşının içerisini de yavaş yavaş değiştirmeye başlıyoruz.” dedi.                  

'BURASI TEMİZ VE GÜZEL BİR MEKAN HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK'

MHP İl Başkanı ve Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak da, Kazancılar Çarşısında çok ciddi çalışmaların olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K