K

Kaza yaptırdığı husumetlisini tabancayla öldüren sanık hakkında karar

Kaza yaptırdığı husumetlisini tabancayla öldüren sanık hakkında karar
Kayseri’de aralarında husumet bulunan kişiyi aracıyla kovalayan ve şarampole yuvarladıktan sonra tabanca ile öldüren sanık hakkında mahkeme kararını verdi. Pişman olduğunu söyleyen sanık, 'kasten adam öldürme' ve ‘taksirle adam yaralama’ suçlarından cezalandırıldı.

27 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen olayda, Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi 727. Sokakta B.B., kullandığı 06 KKE 99 plakalı araç ile Niyazi Y. (51) yönetimindeki 38 BV 243 plakalı aracı kovalamaya başladı. Sokak üzerinde kendi aracı ile beraber Niyazi Y.’nin aracını da şarampole yuvarlayan B.B. ve Niyazi Y. arasında kavga çıktı. Kavga esnasında Niyazi Y.’nin silahı yere düştü. Yere düşen silahı alan B.B., Niyazi Y.'ye ateş etti. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Niyazi Y.’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Olaydan kısa bir süre sonra yakalanan B.B çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, tutuklu sanık B.B. Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, müştekiler, müşteki avukatları ve sanık avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. Sanık avukatları mahkeme savcısının mütalaasına katılmazken, sanık B.B.’nin Niyazi Y. tarafından birçok kez tehdit edildiğini ve tahrik edildiğini söyledi.                                               

Sanık: "Hayatıma bakacağım zaman bu olayla karşılaştım, pişmanım"

Sanık B.B. ise savunmasında, “Ben aramızdaki husumeti sürekli kapatmaya çalıştım. Buna Niyazi Y.’nin ailesi de şahittir. Ben pişmanım. Biz hiçbir zaman karşı tarafa kötü bir niyet beslemedik. Ben pişmanım, mağdurum. Hayatıma bakacağım zaman bu olayla karşılaştık. Benim 17 yıllık yuvam yıkıldı. Mağdurum; işimi, hayatımı, her şeyimi kaybettim. Ben artık buradan çıksam bile kendim için bir hayat kuramam. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

'Kasten adam öldürme' suçunda cezalandırıldı

Sanık B.B, ilk celse yaptığı savunmasında ise, annesinin maktul N.Y. ile bir süre arkadaşlık yaptığını ancak bu kişinin annesi ayrılmak isteyince tehdit ettiğini ve şantaj yaptığını öne sürmüştü.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti tutuklu sanık B.B, hakkında, ‘kasten adam öldürme’ suçundan 15 yıl hapis cezasına hükmetti. Ayrıca sanık B.B.’ye ‘taksirle adam yaralama’ suçundan da bin 860 TL adli para cezası verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K