K

Kayseri'ye Erciyes’ten bakmak isteyenlere büyük fırsat

Kayseri'ye Erciyes’ten bakmak isteyenlere büyük fırsat
Türkiye’nin en önemli kış sporları ve turizm merkezlerinden olan Erciyes Dağı’ndaki etkinlikler devam ediyor. Türkiye’de ilk kez, başvuru esasına göre organizeli Erciyes zirve tırmanışı düzenlenmeye başladı. Hafta sonları sınırlı sayıda vatandaş, rehberler gözetiminde Erciyes'in zirvesine çıkacak. Etkinlikle ilgili başvuru ve diğer şartlar haberimizde...

Büyükşehir Belediyesi, dört mevsim dağ sporlarının yapılabildiği bir merkez olarak ön plana çıkan Erciyes’te yaz aylarında da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Buna göre belediye iştiraki Erciyes A.Ş. tarafından her yıl yapılan zirve tırmanışları bu yıl da yaz sezonu boyunca her hafta sonu devam edecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her yaştan doğaseverlerin etkinliğe katılabileceğini dile getirerek, “ Kayserimizin incisi Erciyes’te yaz aylarında birçok spor aktiviteleri gerçekleştiriyoruz. Zirve tırmanışları da bu etkinliklerimizin başında geliyor. Şehir hayatından kaçıp doğaya saklanmak ve izole olmak isteyenlerin keyifle katılabileceği bir etkinlik. Biliyorsunuz, salgın sürecinde anladık ki, kalabalık ortamlar ve kapalı alanlar risk taşıyor. Doğayla buluşmak hem sağlık açısından, hem de şehrin kalabalığından uzaklaşmak yönünden çok önemli. Zirve tırmanışları da Erciyes A.Ş.’mizin profesyonel dağ rehberleri eşliğinde sürdürülüyor. Dağcılarımız 2 bin 800 metredeki Dağ Evi’nde kalıyorlar. Sabahın çok erken saatlerinde tırmanışa geçen katılımcılar güneşin doğuşunu Erciyes’in zirvelerinde seyrederek manzaranın keyfini çıkarıyor” dedi.                                                                                           

Erciyes Zirve Tırmanışı başvuru

Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından düzenlenen zirve tırmanışları programına katılmak isteyenler 0352 342 3917 hattından ya da 0538 651 00 04 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırabilecekler.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K