Kayseri'ye atanacak sözleşmeli öğretmen sayısı...

Kayseri'ye atanacak sözleşmeli öğretmen sayısı...
2019 Ağustos dönemi sözleşmeli öğretmen atama takvimi geçtiğimiz günlerde başladı. Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerin hangi illere, ilçelere hatta okullara atanacağını duyurdu. Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kayseri''ye 174 sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada; "Geçtiğimiz yıllarda sözleşmeli öğretmenler daha çok doğu, Güneydoğu Anadolu bölgelerine yapılamaktaydı. Yani Kayseri ilk atamalara neredeyse kapalı pozisyonda zor şartlarda öğretmen açığını kapatmaya çalışmaktaydı" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, "Ağustos ayında 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Uzun yıllara aradan sonra Kayseri sözleşmeli öğretmenlerin atanacağı iller arasına alındı. Önümüzdeki günlerde 174 öğretmenin ataması Kayseri’nin ilçelerine yapılacak. Ağırlıklı olarak ilçelere yapılacak sözleşmeli öğretmen atamasının kısmi rahatlık oluşturacağını düşünmekteyiz. Zira geçtiğimiz yıllarda ilçelerimizde her yıl çok miktarda ücretli öğretmenle eğitim öğretime başlanmak zorunda kalınmıştır" ifadesinde yer verildi.

6 İLÇEDE KADROLU ÖĞRETMEN SIKINTISI VAR

Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesi''nin yaptığı açıklamaya göre 6 ilçede ve özellikle köy okullarında kadrolu öğretmen sıkıntısı yaşandığına vurgu yapıldı. Açıklamada şu bilgiler verildi; "Kayseri sadece merkezden ibaret değildir, Sarız, Pınarbaşı, Yahyalı, Felahiye, Özvatan, Tomarza gibi ilçelerimizin köylerinde kadrolu öğretmenin bulunmadığı durumlar sıkça yaşanmaktadır. Fırsat eşitliği bağlamında oralarda yaşayan insanların çocuklarının da nitelikli eğitim alması için önerilerde bulunduk. İlgili bürokrat ve şehrimizin siyasileriyle görüşmelerimizde bu konuyu dile getirdik.

Gelinen noktada 174 öğretmen ilçelerimize atanacak. Başlangıç aşaması için bu atamaları olumlu karşılıyoruz fakat her yıl kapsamın genişlemesi ve sayının artması için de girişimlerimiz devam edecek. İlçelerimize taze kan olacak öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun diyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×