Kayserispor’un 'zillet' ifadeli açıklamasına pankartlı tepki

Kayserispor’un 'zillet' ifadeli açıklamasına pankartlı tepki
Süper Lig’de dün ve önceki gün oynanan erteleme maçlarında hükümet aleyhine atılan tezahüratlarla ilgili içinde 'zillet' ifadesinin de geçtiği Kayserispor'dan yapılan açıklamaya pankartlı tepki gösterildi. Kayserispor tesisleri önüne giden bir genç, “Kayserispor halkındır. Güce tapan ihaleci yönetim istifa” pankartı açtı.

Kayserispor’dan yapılan açıklamaya pankartlı tepki

Süper Lig’de daha önce oynanması gereken ancak deprem nedeniyle ertelenen müsabakalar Cumartesi ve Pazar günü oynandı. Cumartesi günü oynanan müsabakanın ardından dün oynanan bazı karşılaşmalarda da taraftar “Hükümet istifa” sloganı atıldı. Bu tezahüratların ardından Kayserispor Kulübü, resmi sosyal medya hesabından tepki açıklaması yaptı. Kayserispor'un açıklamasında yer alan "zillet" ifadesi çok konuşuldu. 

AÇIKLAMAYA PANKARTLI TEPKİ

Bu açıklamanın ardından Kayserispor tesisleri önüne giden bir genç, pankart açtı. Pankartta, “Kayserispor halkındır. Güce tapan ihaleci yönetim istifa” ifadeleri yer aldı. Sosyal medya hesaplarında da paylaşılan bu tepki dikkat çekti. 

KAYSERİSPOR'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Kayserispor Kulübü’nden statlarda hükümet aleyhine atılan sloganlarla ilgili, “Kayserispor'un ve Kayserispor camiasının, devletin ve milletin sonuna kadar yanında olduğunu, şu felaket günlerinde milli acımızı yürekten paylaştığını, tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyaset ve zillete de karşı olduğunu ve bunu da kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yapılmıştı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×