K

Kayserispor'un ligde kalma şansı

Kayserispor'un ligde kalma şansı
Kayserispor'un ligde kalma şansı son haftada oynanacak Kayserispor - Fenerbahçe ve Trabzonspor - Gençlerbirliği maçlarının sonucuna göre belli olacak. Kayseri'nin rakipleri Denizlispor'un ardından Erzurumspor'un da küme düşmesi kesinleşirken, ikili averajde Kayserispor'un gerisinde olan Ankaragücü son hafta maçını kazansa bile Kayserinin alacağı sonuca bakmaksızın ligden düşen takım olacak.

BB Erzurumspor, Süper Lig'in 41. hafta maçında deplasmanda Alanyaspor'u 3-2 mağlup ederek puanını 40'a yükseltti ancak son hafta BAY takım olduğu için Erzurumspor için sezon bitti. Kayserispor'un Başakşehir'den aldığı 1 puan sonrası Erzurumspor'un bitime bir hafta kala küme düşmesi kesinleşti.

Kayserispor'un rakibi Ankaragücü de, bu hafta Kasımpaşaspor'a 3-1 kaybederek 38 puanda kaldı. Bu sonuçla Kayseri'nin 3 puan gerisinde kalan Ankaragücü, son haftada Alanyaspor'u yense bile puanı Kayseri'nin puanına (41) yükselmiş olacak. Kayserispor son haftada kaybetse bile Kayseri ve Ankaragücü arasındaki ikili averajde üstünlük Kayserispor'da olduğu için üst sırada yer alan takım Kayseri olacak. 

KAYSERİSPOR'UN TEK RAKİBİ GENÇLERBİRLİĞİ

Ligin en altında bulunan Denizlispor'un düşmesi daha önce kesinleşmişti. Erzurumspor ve Ankaragücü'nün ardından ligden düşmesi kesinleşen takım sayısı 3'e yükseldi. Ligden düşecek son takım ise son haftada oynanacak Kayserispor - Fenerbahçe, Trabzonspor - Gençlerbirliği maçlarının sonucuna göre belli olacak. İkili averajda Gençlerbirliği'ninnin gerisinde olan Kayserispor'un Fenerbahçe karşısında 1 puan alması ligde kalması için yeterli olacak. Ya da Gençlerbirliği'nin yenilmesi ya da berabere kalması da Kayserispor için yeterli olacak.    

Sonucuna göre Kayseri ya da Gençlerbirliği kulüplerinden birisinin ligde kalacağı maçlar, 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 20.30'da oynanacak. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K