K

Kayserisporlu futbolculara yurt dışı yasağı

Kayserisporlu futbolculara yurt dışı yasağı
Dünyayı sarsan Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de futbol başta olamk üzere bütün ligler ertelendi. Bu kararın alınmasının hemen ardından Hes Kablo Kayserispor yönetimi de futbolcularına yurt dışına çıkma yasağı getirdi. Ayrıca liglerin ertelenmesi sarı kırmızı camiada memnuniyetle karşılandı.

Hes Kablo Kayserispor kulübü, Süper Lig maçlarının ileri bir tarihe ertelenmesi kararı üzerine futbolcularına izin verdi. 23 Mart tarihine kadar izin yapacak olan sarı kırmızılı teknik heyet ve futbolculara, yurt dışına çıkış yasağı da getirildi.

Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, "Liglerin ertelenmesi kararı üzerine teknik heyet ve futbolcularımızın bedensel ve zihinsel olarak dinlenmeleri için izin verdik. Hepsi Kayseri'de olacak ve evlerinde kalacak. Evde kal talimatına uyacak. Yurt dışına çıkış yasağı koyduk. Sadece Kayseri'ye yakın bazı illerde ailesi, yakını bulunanlara şehir dışına gidişine müsaade ediyoruz. 23 Martta tekrar çalışmalara başlayacağız." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın aldığı erteleme kararını da değerlendiren Tokgöz, kararı yerinde bulduklarını söyledi. Tokgöz, "Bu kararı bekliyorduk. Doğru bir karar. Hiç bir tarama yapılmamıştı. Ciddi bir risk vardı. teknik heyet ve futbolcularımızın izin dönüşünde tek tek virüs taraması yapılacak. Tesisler yine dezenfekte edilecek" diye konuştu. 

Kulüpten erteleme paylaşımı

Liglerin tehir kararı çıkması sonrasında Kayserispor resmi sosyal medya platformlarından, "Biz de bir süre evde kalıyoruz. Döndüğümüzde büyük taraftarımızla birlikte kaldığımız yerden savaşmaya devam edeceğiz" paylaşımında bulunuldu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K