K

Kayserispor’da sözleşmesi sona eren futbolcular

Kayserispor’da sözleşmesi sona eren futbolcular
Sancılı bir sezon geçiren ve kıl payı da olsa Süper Lig'de kalan Kayserispor'da yeni sezon hazırlıkları merak ediliyor. Yönetimin yapılacak kongre sonrası transfer ve yeni yapılanmaya ağırlık vermesi bekleniyor. Bu sezon 6 teknik direktörle çalışan sarı kırmızılı ekipte 11 futbolcunun sözleşmesi 31 Mayıs'ta sona eriyor.

Kayserispor, Süper Lig 2020-2021 futbol sezonunu 41 puanla 17. sırada tamamladı. Zor bir sezonun ardından ligde kalan Kayserispor'da gözler 1 Haziran'da yapılacak olağan kongreye çevrildi. Kongrede yönetim kurulu üyelerinin seçimi yapılacak ve faaliyet raporları görüşülecek.

Yeni sezon öncesi Kayserispor'da 11 futbolcunun takımla sözleşmesi 31 Mayıs itibariyle sona erecek. Sözleşmesi biten futbolcular şunlar: "Cristian Sapunaru, Miguel Lopes, Kevin Luckassen, Anton Maglica, Nehuen Mario Paz, Karlo Muhar, Aziz Behich, Uğur Demirok, Muğdat Çelik, Nurettin Korkmaz ve kaleci İsmail Çipe ile kiralık olarak oynayan Nehuen Mario Paz, Karlo Muhar ve Aziz Behich. Kongre hazırlığı yapan kulüp yönetimi, gidecek ya da sözleşme yenilenecek futbolculara teknik heyetin raporu doğrultusunda karar verecek. 

KAYSERİSPOR'U ÇALIŞTIRAN 6 TEKNİK DİREKTÖRÜN KARNESİ

Kayserispor, 2020-2021 futbol sezonunda Bayram Bektaş, Samet Aybaba, Uğur Kulaksız, Dan Petrescu, Hamza Hamzaoğlu ve Yalçın Koşukavak ile çalıştı. Sezona Bayram Bektaş ile başlayan Kayserispor, ilk 7 haftada 2 galibiyet elde ederken 4 kez yenildi. Rakiplerine 4 gol atan kalesinde 10 gol gören Kayserispor 6 puan toplayabildi.

Bayram Bektaş'ın ardından göreve getirilen teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde 8 maça çıkıldı. Bu maçlarda Kayserispor 4 beraberlik 4 mağlubiyet elde ederken hiç kazanamadı. Sarı Kırmızılılar bu süreçte 5 gol atarken kalesinde ise 11 gol gördü.

Samet Aybaba'dan sonra 2 haftalığına Uğur Kulaksız ile Alper Kelkitli görev yaptı. Bu süreçte Kayserispor 2 galibiyet elde etti. Rakiplerine 2 gol atıp kalesinde gol görmeyen Kayserispor 6 puanı hanesine yazdırdı. 

Kayserispor'da görev yapan 4. teknik direktör yabancı oldu. Rumen Dan Petrescu göreve geldi ve sarı kırmızılı takımın başında 8 maçta görev yaptı. Bu süreçte Kayserispor 2 galibiyet 3 beraberlik 3 yenilgi elde etti. Rakip ağlara 6 gol atıp kalesinde 9 gol gören Kayserispor bu süreçte 9 puan topladı.

Petrescu'nun görevden ayrılmasından sonra yine Uğur Kulaksız ile çalışıldı. Uğur Kulaksız ikinci döneminde 4 maçta görev yaptı. Bu maçlarda Kayserispor 2 galibiyet 2 mağlubiyet elde ederek 8 puan toplarken 4 gol atıp 8 gol yedi. 

Kayserispor'da yeni hoca arayışları neticesinde Hamza Hamzaoğlu ile anlaşmaya varıldı. Kayserispor bu süreçte 6 maça çıktı. 4 beraberlik alıp 2 kez yenilirken hiç kazanamadı. Kayserispor bu hocası ile 5 gol atarken kalesinde 8 gol gördü.

Kayserispor'da son olarak Yalçın Koşukavak, teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Kayserispor bu maçlarda 1 galibiyet 3 beraberlik 1 yenilgi aldı. 8 gol atıp 6 gol yiyen Kayserispor bu süreçte 6 puan topladı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K