K

Kayserispor'da iki futbolcu daha gitti

Kayserispor'da iki futbolcu daha gitti
Kayserispor'da iki futbolcu daha takımdan ayrıldı. Brezilyalı futbolcusu Pedro Henrique Sivasspor'a transfer olurken, Rumen futbolcusu Denis Alibec’i ise kiralık olarak başka bir takıma gönderdi.

Bir yandan yeni sezon hazırlıklarını sürdüren diğer yandan transfer çalışmalarına devam eden Kayserispor'da yeni takım kurma çalışmaları da devam ediyor. Teknik heyetin raporu doğrultusunda takımdan iki yabancı futbolcu başka takımlara gitti.

Transfer tahtasını açtırmak adına yoğun çaba sarf eden Kayserispor yönetimi, mutlu sona yaklaşırken bir yandan yeni transferler ile kadroyu güçlendiriyor, bir yandan da futbolcuları için gelen teklifleri değerlendiriyor. Kayserispor'un Brezilyalı futbolcusu Pedro Henrique, Katar'dan kendisine gelen teklifleri değerlendirirken önemli bir teklif Türkiye'den oldu. Süper Lig takımlarından Sivasspor, Pedro Henrique'ye talip oldu. Kayserispor kulübü ile Sivasspor kulübü arasında yapılan görüşme sonrasında anlaşmaya varıldı. Kayserispor ile prensipte anlaşan Sivasspor, sonrasında Pedro Henrique ile menajeri vasıtasıyla görüştü. Pedro'nun menajeri Cesar Santana, Sivasspor'dan gelen teklifi değerlendirmeye alıp yanıt verdi. Sivasspor ile Pedro Henrique arasındaki görüşme olumlu sonuçlanırken, bir kaç gün içerisinde resmi imzalar atılacak.

2019-2020 futbol sezonunda Kayserispor'a transfer olan Pedro Henrique, 26 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası maçına çıktı. 10 gol atıp 1 asist yapan Pedro Henrique, 8 sarı kart 2 kırmızı kart gördü. 31 yaşındaki kanat futbolcusu, geride kalan sezon ise 33 Süper Lig maçında görev yaptı. 8 gol atıp 2 asist yapan Brezilyalı futbolcu 8 sarı kart 1 kırmızı kart gördü. Pedro 2 sezonda Kayserispor forması ile 18 gol atarken 3 kırmızı kart 16 sarı kart gördü.

Kayserispor Pedro’yu açıkladı

Kayserispor, Brezilyalı futbolcu Pedro Henrique ile ilgili açıklama yaptı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz profesyonel oyuncularından Pedro Henrique'nin Sivasspor Kulübüne transferi konusunda karşılıklı anlaşmaya varılmıştır. Pedro Henrique'ye katkılarından dolayı teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz” denildi.

Kayserispor Alibec’i gönderdi

Kayserispor son olarak İbrahim Akdağ’ı kadrosuna katarken, Rumen futbolcusu Denis Alibec’i ise Romanya’nın Cluj takımına kiralık olarak verdi. Sarı kırmızılı ekip, Haziran 2023 tarihine kadar sözleşmesi bulunan oyuncuyu satın alma opsiyonlu olarak verdi. 30 yaşındaki forvet futbolcusu, geçen sezon başında Romanya’nın Astra Giurgiu takımından transfer edilmişti. Kayserispor forması ile 15 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası olmak üzere 17 maça çıkan ve 3 gol atan Rumen milli futbolcu, sakatlığından ötürü uzun süre oynayamamıştı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K