K

Kayserispor'a 'koronavirüs' cezası

Kayserispor'a 'koronavirüs' cezası
Hes Kablo Kayserispor kulübüne, localardan maç izleyen taraftarın koronavirüs tedbirlerine uygun hareket etmediği gerekçesiyle para ve ihtar cezası verildi. .

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), 12 Kasım'da bir önceki haftada oynanan maçlarda meydana gelen olayları değerlendirmek için toplandı.

Hes Kablo Kayserispor'a da evinde oynadığı ve 1-0 yenildiği Atakaş Hatayspor maçında koronavirüs tedbirleri ihlal edildiği gerekçesiyle ceza verildi. Ceza gerekçesinde ilk kez belirli sayıda taraftarın localardan izlediği maçta maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı vurgulandı.

24 bin lira para ve ihtar cezası

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Hes Kablo Kayserispor Kulübünün, 08.11.2020 tarihinde oynanan Hes Kablo Kayserispor-Atakaş Hatayspor Süper Lig müsabakasında, localarda bulunan taraftarlarının maske takma zorunluluğuna ve sosyal mesafe kuralına uymamalarından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 24.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Hes Kablo Kayserispor Kulübünün, COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimatlara aykırılık nedeniyle İhtar Cezası ile cezalandırılmasına verilmesine karar verilmiştir." denildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K