K

Kayserispor umutlarını gelecek haftalara taşıdı

Kayserispor umutlarını gelecek haftalara taşıdı
Süper Ligde kalma mücadelesi veren Kayserispor, Malatya deplasmanından 1 puan alarak ligde kalma umutlarını gelecek maçlara taşıdı. Beraberliği değerlendiren Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, iç sahada oynayacakları Gaziantep FK maçını kazanarak rahatlamak istediklerini söyledi.

Süper Lig’in 39. haftasında Yeni Malatyaspor, Kayserispor’u ağırladı. Mücadele 1-1’lik beraberlikle sona erdi. Bu sonuçla Kayserispor puanının 39'a yükseltirken ligin de 17. sırasında kaldı. 

Karşılaşma sonrası Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Maçın özellikle ilk yarısında çok iyi oynadıklarını belirten Koşukavak, ikinci yarı oyun kontrolünü elleride tutamadıklarını söyledi. Koşukavak, "İlk yarıda tamamen oyunun hakimi Kayserispor'du. Çok pozisyon ürettik. İlk 45 dakika bu kadar rakibi etkisiz hale getirip, kaleye yaklaşıyorsanız skoru çoğaltmanız lazımdı. 1-0 ile içeri girdik ama ikinci yarı başka bir oyun vardı. Tamamen içgüdüsel, duygusal bir hücum etti Malatyaspor. Kontrolsüz ve kalabalık. Biz oyunu kontrol edemedik. İlk yarıdaki gibi oyunu kontrol etseydik ikinci yarı bu kadar öne gelen bir takım, arkada çok alan bırakmıştı. Ama bunlar kolay olmuyor.                                                                                                                         

Benim bugün Kayserispor’da 7. günüm ve bir oyun planlamak, bir oyun inşa etmek, bunlar kolay şeyler değil. Zamanla alakalı şeyler. Tabii skora baktığımız zaman burası bir deplasman ama ligin boyu kısalıyor. Maçı kazanabilirdik, kaybedebilirdik. İkinci yarı kaybedebilirdik, ilk yarı kazanabilirdik. Aslında ikinci yarıda Malatyaspor bize fırsat verdi. Bu kadar kontrolsüz öne geldiği zaman arkada çok alan bıraktı. Sadece topu kontrol edemedik, alanı kullanamadık. Bunlar zamanla düzelecek şeyler. Deplasmanda 1 puan aldık, artık iç sahadaki maça bakacağız. İç sahadaki maçı kazanıp, rahatlamak istiyoruz. Malatyaspor’a da başarılar dilerim” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K