K

Kayserispor Kadın FK kuruldu

Kayserispor Kadın FK kuruldu
Yukatel Kayserispor'un başkanı Berna Gözbaşı, Kadın Futbol 1. Ligi'nde mücadele eden Gençlerbirliği Kadın Futbol Kulübünü alarak ismini Kayserispor Kadın FK olduğunu duyurdu.

Süper Lig tarihinin ilk kadın başkanı Berna Gözbaşı, kadın futbol takımı alarak kadın futboluna destek verdi. Gözbaşı, Kadın Futbol 1. Ligi'nde Kayseri temsil eden Gençlerbirliği takımını satın alarak ismini Kayserispor Kadın FK olarak değiştirdi.

Berna Gözbaşı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, futbolla yaşayan birisi olarak kadın futboluna da destek olmak istediğini vurguladı. 

Gözbaşı şu ifadeleri kullandı: "Hedef Türk kadının toplumun her kesiminde aktif olmasıysa, futbolla yaşayan bir kişi olarak kadın futboluna da destek vermem gerekiyordu. Kadın Futbol 1. Ligi'nde Kayserimizi temsil eden Gençlerbirliği'nin adı Kayserispor Kadın FK olarak değişti; başkanlığını da ben üstlendim. Bu zamana kadar kulübü başarıyla yöneten, yeni yönetimde de beraber çalışacağımız Başkan Yardımcısı Mutlu Önal'a özellikle teşekkür ediyorum."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K