K

Kayserispor hocası 1 puana sevinemedi

Kayserispor hocası 1 puana sevinemedi
3 haftadır kazanamayan Hes Kablo Kayserispor, bugün de MKE Ankaragücü ile berabere kaldı. Maçı değerlendiren Kayserispor Teknik Direktörü Dan Petrescu, maçın hakkının galibiyet olduğunu belirterek 1 puan için üzgün olduklarını söyledi. Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman da, mücadeleden memnun olduğunu ve Kayserispor kalecisi Doğan'ı kalede görmekten duygulandığını kaydetti.

Süper Lig'de kalma mücadelesi veren iki takım Kayseri'de karşı karşıya geldi. Hes Kablo Kayserispor, MKE Ankaragücü 0-0 berabere kalarak 1'er puan aldı. Kayserispor Teknik Direktörü Dan Petrescu, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ve MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, beraberliği ve mücadeleyi değerlendirdi.

Attıkları bir golün iptal olduğunu hatırlatan Kayserispor Teknik Direktörü Petrescu, “Oyuncularıma öncelikle saha içerisinde gösterdikleri tepkiden, oyun anlayışından ve davranış biçimlerinden çok mutluyum. Savaşmalarından çok mutluyum. Bugün gol atmak için her şeyi yaptık. Bir golde attık aslında ama iptal oldu. Şanssızlık diyebilirim. Çok çabaladık, çok uğraştık ve pozisyon yakaladık. 1 puan için üzgünüz. Maçın hakkı bizim için bir galibiyetti. İyiye dair umutlarımız var. Takım bugün iyi savaştı” diye konuştu.

Başkan Gözbaşı: İki haftadır fırsat tepiyoruz

Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı da, beraberliği değerlendirdi. Alt sıralardan kurtulacaklarına inandığını belirten Gözbaşı, "Iki haftadır fırsat tepiyoruz. Mücadeleci, azimli futbolumuzu golle sonuçlandıramamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Takımımıza, hocamıza güvenelim. Biz alt sıralardan kurtulacağız, buna inanıyoruz." dedi.

Hikmet Karaman: Mücadele beni heyecanlandırdı

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman da, takımının ortaya koyduğu mücadeleden memnun olduğunu söyledi. Kırmızı kart nedeniyle maçı uzatmalarla birlikte 75 dakika 10 kişi oynadıklarını anımsatan Karaman, "Takımın mücadelesi ve isteği beni heyecanlandırdı ve umutlandırdı. Bunu teknik anlamda önümüzdeki süreci iyi çalışıp takımın oyun anlayışını geliştireceğiz. Daha fazla gol üreten, geçiş oyununu iyi oynayabilen, hücum oyunu iyi oynayan, top kaybında da presi iyi yapan, topa sahip olan bir takım olmak istiyoruz." dedi.

"Kaleci Doğan beni duygulandırdı"

Kayserispor kalecisi Doğan'ı da öven Hikmet Karaman, "Kalede Doğan’ı görmek beni duygulandırdı. 16 yaşında onu ben aldım. Geleceğin önemli kalecisi Nurettin önemli bir oyuncu olacak. Kayserispor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K