Kayserispor haksız bulundu, itiraz edecek

Kayserispor haksız bulundu, itiraz edecek
Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Kayserispor'un Onur Bulut’un Beşiktaş’a transferi nedeniyle açtığı davayı Onur Bulut lehine sonuçlandırdı. Kayserispor karara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Kayserispor geçtiğimiz aylarda eski oyuncusu Onur Bulut'un Beşiktaş'a transferinde usulsüzlük nedeniyle olayı yargıya taşıdığını açıklamıştı. UÇK’nin Onur Bulut’u oy birliği ile haklı bulduğu açıklandı. Futbolcunun temsilcileri tarafından Onur Bulut transferinde Kayserispor’un hukuksuzluk yaptığı kaydedildi.

UÇK KARARINA KAYSERİSPOR İTİRAZ EDECEK

Kayserispor Yönetimi, Onur Bulut’un Beşiktaş’a transfer olması nedeniyle başvurduğu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun futbolcuyu haklı bulması kararına itiraz etmeye hazırlanıyor. 

Konuyla ilgili sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada; “Profesyonel futbolcu Onur Bulut’un Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ’ne transferi ile alakalı olarak TFF Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna açmış olduğumuz dava kurul tarafından reddedilmiştir. Maddi gerçeklikten uzak ve hukuka aykırı olduğunu düşündüğümüz bu karara karşı, süresi içerisinde TFF Tahkim Kuruluna müracaat edilecektir. TFF Yargılama süreci ardından verilen kararların adli denetim süreci de (İstinaf ve Yargıtay yolu) olacaktır. İlk derece mahiyetindeki bu hukuki süreç henüz tamamlanmamış olup, sürece ilişkin gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×