K

Kayseri'nin koronavirüs vaka sayıları

Kayseri'nin koronavirüs vaka sayıları
7-13 Ağustos'ta illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayıları açıklandı. Haftalık verilere göre Batman, Diyarbakır, Rize, Bingöl ve Siirt 100 bin kişide en çok covid-19 vakası görülen iller oldu. Kayseri'de de artış sürdü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip corona virüsü (covid-19) salgınının Türkiye'deki seyrine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Haftalık verilere göre Batman, Diyarbakır, Rize, Bingöl ve Siir 100 bin kişide en çok koronavirüs vakası görülen iller oldu. Haftalık vaka, 100 bin kişide İstanbul'da 181,96, Ankara’da 199,55, İzmir’de 49,81 oldu.

KAYSERİ'DE VAKA SAYISI

Koronavirüs haftalık risk haritasına göre Kayseri'deki artışın sürdüğü görüldü. Kentte, 7-13 Ağustos tarihlerini içeren 100 bin nüfusa oranla Covid-19 vaka sayısı 196,14 olarak gerçekleşti.                               

BAKAN KOCA'NIN MESAJI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgın son hasta iyileşmeden bitmiş sayılmaz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K