K

Kayseri'nin Koronavirüs tablosu

Kayseri'nin Koronavirüs tablosu
Öldürücü Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya diken üstünde. Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, salgının önlenmesine yönelik Kayseri'de alınan tedbirler, mevcut hasta durumu, tedavi süreci, Koronavirüs hattına gelen şikayetler ve yaşadıkları duygusal anlar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Koronavirüsün Türkiye'de de görülmesinin ardından vatandaşlar teyakkuza geçti. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Kayseri Sağlık Müdürlüğü de, vatandaşlara yardımcı olmak için Koronavirüs hattı kurdu. Kurulduğu günden itibaren 7/24 açık olan hatta, günde yaklaşık 70 aramanın geldiği hatta, ilginç sorularda geldi. Bazı vatandaşlar korona virüsten korunmak için neler yapılacağını sorarken, bazı vatandaşlar ise yurtdışından gelen komşularının evde durmadığını ve sürekli dışarıda gezdiğini ihbar etti.

İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Ali Ramazan Benli, kendi sosyal medya hesabından paylaştığı yazısında, bugüne kadar Kayseri'de salgın nedeniyle vefat eden hastanın olmadığını vurguladı. "Kayseri'de durum nasıl?" sorusuna da cevap veren Benli, "Gün be gün ülkemizdeki Covid-19 pozitif hasta sayısı açıklanırken ülke ortalamasından (nüfusa göre) daha az hastamız var. Kritik hastalarımız olmasına rağmen henüz kaybettiğimiz hasta olmadı. Inşallah şifa bulurlar. ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi ve kamu hastanelerimizin yanında özel hastanelerimizle de koordineli bir şekilde kriz yönetimini yapıyoruz." dedi.

Kayseri'de temas yoluyla bulaş yok

Kayseri Sağlık Müdürü Benli, Kayseri'de temas yoluyla virüs kapan hastanın bulunmadığını duyurdu. Benli, "Bu hafta Kayseri için çok önemli. Tüm hastalarımızın dış kaynaklı olması ve temaslı hastanın henüz tespit edilmemiş olması uyarılara azami uyulduğunu gösteriyor." diye konuştu.

Duygulandıran olaylar da yaşanıyor

Bu süreçte duygulandıran durumların da yaşandığına dikkat çeken Benli, "Herkesin kaçtığı bir ortamda çalışan sağlıkçılara alkış eyleminiz, belediye başkanlarımızın bizzat arayarak "yapılacak bir şey var mı " diye sormaları, Özel hastanelerden bazılarının "emrinizdeyiz" şeklinde nezaket göstermeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının destek ve yardım mesajları, Malzemeye sıkıştığımız şu günlerde hammadde tedariği hibesi yapan iş adamlarımız, Karantinadaki umreci misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarına (çamaşır, yiyecek, içecek vs) destek olan esnaflarımız. Bilgi kirliliğine engel olmak ve doğru bilgi akışı için gece-gündüz çaba sarfeden ayrıca uyarılarımızı topluma aktaran bir olmuş basınımız... İşte bizim medeniyetimizin oluşturduğu güzelliklerden bazıları. Inşallah birlikte başaracağız. Hep birlikte elele aşacağız. EVDE KAL KAYSERİ"

GÖNDER

  Kayseri'nin Koronavirüs tablosu yorumlar

 • Nurettin özdin
  Evde kalın diyorlarda isede gidiyoruz nasıl olacak isede gitmesek devlet mi bakacak bunun önlemini en başından alınsaydı Türkiye ye sicramasti ilk başından itibaren bir kamp kurulsaydi giriş çıkış yapilmasaydi o kamp da dutulsaydi bu kadar olmasti 15 20 gün tutulacakti kampta
 • Sude kardelen
  İş adamları ihtiyaç varmı diye sorucaklarına ev geçindirip kirabödeyen çocuk bakan işçileri işten çıkarmasınlar virüsü bahane edip kaç işçi çıkartıldı bir hafta içinde ne yapacak bu garibanlar..işte yok..
 • Abidin
  E V D E K A L S A G L I K L I K A L
 • Hasan taşkıran
  Bilginiz için teşekkürler başkanım
 • Ali Kurtar
  Neyse ki açıklama yapmış, ne test sayısı ne pozitif çıkan vaka sayısı var. Suya sabuna dokunmadan yapılan bir açıklama olmuş
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K