K

Kayseri’nin de olduğu illerde “Çengel-3” operasyonu (Video...)

Kayseri’nin de olduğu illerde “Çengel-3” operasyonu (Video...)
Aralarında Kayseri’nin de olduğu 46 ilde eş zamanlı olarak “Çengel-3” operasyonu düzenlendi. 278 adreste yapılan aramalarda 91 şahsa adli, 43 şahsa idari işlem yapıldı. Piyasa değeri 38 milyon lira olan 1 milyon litre kaçak yakıta da el konuldu.

Kaçakçılık ve sahtecilik operasyonlarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla; Kayseri, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa , Van, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 46 ilde vergi kaybının önlenmesi, standart dışı akaryakıtın neden olduğu çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve suç gruplarının yasadışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla "Çengel-3 Operasyonları" düzenlendi.

Operasyonlarda:

📌 278 adrese arama yapıldı

📌 1 milyon litre ve piyasa değeri yaklaşık 38 milyon TL olan kaçak akaryakıt ele geçirildi.

📌 91 şahsa adli işlem, 43 şahsa idari işlem yapıldı.

📌 Toplamda 20.825.351 TL idari para cezası uygulandı.

Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede piyasa değeri yaklaşık 13 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

Operasyona katılan birimlere teşekkür eden Bakan Ali Yerlikaya, “Ülkemizin dört bir yanında kaçakçılara ve sahteciliğe karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” vurgusu yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K