Kayseri’nin de olduğu 32 ilde zehir tacirlerine eş zamanlı baskın (Video...)

Kayseri’nin de olduğu 32 ilde zehir tacirlerine eş zamanlı baskın (Video...)
Kayseri’nin de olduğu Ankara merkezli 3?2 ilde düzenlenen NARKOGÜÇ operasyonları kapsamında örgüt liderliğini yabancı uyruklu Jamukhan Ulus’un yaptığı zehir taciri ile birlikte 210 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarla ilgili görüntü ve bilgi paylaşımında bulundu. Verilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ankara merkezli 32 ilde suç işlemek amacıyla örgüt kuran ve yöneten, konum bilgisine göre uyuşturucu bırakıp banka hesaplarına para yatırılması suretiyle uyuşturucu ticareti yapan, suçtan kaynaklı mal varlığını aklayan, çıkar amaçlı suç örgütünün yönetici ve üye kademesine yönelik eş zamanlı NARKOGÜÇ operasyonu düzenledi.

Ankara, Kayseri, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bolu, Bursa, Çankırı, Denizli, Erzincan, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kırşehir, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Tekirdağ, Tokat, Yozgat ve Zonguldak olmak üzere 32 ilde düzenlenen operasyonlarda; 42 özel harekat unsuru, 2 helikopter, 1 İHA, 29 narkotik dedektör köpeği ile birlikte 680 ekip ve 2 bin 294 personel katıldı. 353 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon kapsamında Ankara’da 135, diğer 31 ilde 75 olmak üzere toplam 210 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

MASAK Başkanlığıyla koordineli yürütülen çalışmada lider ve yönetici kadrosunun taşınır/taşınmaz hak ve alacakları ile mali kurumlardaki tüm hesaplarına el konuldu.

İlk belirlemelere göre operasyonda; 33, kilo ağırlığında uyuşturucu madde, 6 bin 659 uyuşturucu hap, 3 tabanca, 79 bin 238 Dolar, 36 bin 500 Euro, 249 bin 701 TL para ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlar neticesinde suç örgütünün yönetici ağının çökertildiğini açıkladı. “Aziz milletimizin destek ve dualarıyla zehir tacirlerinin, organize suç örgütlerinin bir bir tepelerine binip nefeslerini keseceğiz” diyen Yerlikaya, operasyona katılan polise de teşekkür etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×