K

Kayserili teknik adam milli takımda görev aldı

Kayserili teknik adam milli takımda görev aldı
Kayserili eski futbolcu ve teknik direktör Kenan Koçak ,Türk Millî Futbol Takımı’nda yardımcı antrenör olarak göreve başladı.

Milli Futbol Takımı'nda teknik direktörlük görevine getirilen Alman Stefan Kuntz'un ilk yardımcısı Kayseri’den Kenan Koçak oldu.

A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Stefan Kuntz'un yardımcılığına getirilen Koçak ve Jan-Moritz Lichte ile 3'er yıllık sözleşme imzalandı. 2000-01 yılında SV Waldhof ile antrenmanlara çıkmaya başladı. 2001-02 sezonunda üçüncü ligdeki SV Waldhof II takımı ile kariyerinin ilk maçına FC 08 Villingen karşısında çıktı. Ancak A takımda kadroya giremeyen futbolcu devre arasında Avusturya ikinci lig ekibi DSV Leoben'e transfer oldu. 2008-09 sezonda SV Waldhof'un antrenörlerinden biri oldu. Bir sezon sonra yerel takımlardan FC Türkspor Mannheim'ı yöneterek ilk kez antrenörlük yapan Koçak, bir sonraki sezon ise şehrin en büyük ikinci takımı VfR Mannheim'ın başına geçti. Orada geçirdiği iki sezonda beşinci ligi ikinci ve üçüncü olarak tamamlayarak başarılı oldu.

2013-14 sezonunda SV Waldhof'a bu sefer teknik direktör olarak döndü. 2021 de ise Türkiye milli futbol takımında yardımcı antrenör 40 yaşındaki Koçak’ın Almanya vatandaşlığı da bulunmakta.Kayseri doğumlu olan Koçak’ın , ailesinin aslen Pınarbaşı İlçesine bağlı Büyük Kömarmut Mahallesi’nden olduğu biliniyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K