K

Kayserili gurbetçinin 45 yıllık hayali gerçek oldu

Kayserili gurbetçinin 45 yıllık hayali gerçek oldu
Aslen Kayseri'nin Kocasinan İlçesine bağlı Hasancı Mahallesi'nden olan gurbetçi 58 yaşındaki Fatma Aydın'ın, 45 yıllık hayali gerçek oldu. Gurbet ve kültürel değerlerin konu edildiği şiirlerini kitapta toplayan Aydın, kitap satışında elde edilecek geliri hayır kurumlarına bağışlayacak.

Yıllardır Belçika'da yaşayan ve ara ara memleketine gelen Fatma Aydın 160 sayfalık "Fatma'nın Kaleminden Yürekten Şiirler" isimli bir şiir kitabı çıkardı. Kitapta gurbet, hasret, gelenekler ve sosyo kültürel değerlerin konu alındığı 159 adet şiir bulunuyor.

Yazar Fatma Aydın, açmış olduğu Youtube Kanalında kitabındaki şiirleri de kendi seslendiriyor. Fatma Aydın ''Kitap satışından elde edilen geliri Türkiye'deki Mehmetçik Vakfı'na ya da bir hayır kurumuna bağışlayacağını duyurdu. 

Bu kitabın 45 yıllık hayali olduğunu vurgulayan Aydın, "Memleketim Kayseri'ye de en az 50 adet kitap yollayacağım. Bu ilk şiir kitabım. Bekçika dahil Avrupa'da da satılacak. 45 yıllık hayalimdi bu. Bu kitabım her kesime hitap ediyor. Coğrafyamıza, geleneksel değerlerimize ve sosyo-kültürel yapımıza dair herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir eser oldu." diye konuştu. 

Seri halde bir kaç kitap daha çıkaracağını ifade eden Aydın, "İlham geldikçe şiir yazmaya devam edeceğim." diyor. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K