Kayseri'deki yangın için meteorolojiden kötü haber

Kayseri'deki yangın için meteorolojiden kötü haber
Kayseri'nin Yahyalı ilçesi sınırlarındaki Aladağlar Milli Parkı'nda öğle saatlerinde çıkan yangın hala devam ediyor. Alevler, rüzgar nedeniyle hızla yayılırken, meteorolojiden de kötü haber geldi. Bölgede rüzgarın 2 gün daha devam edeceği bildirildi.

Kapuzbaşı ve Ulupınar mahalleleri arasındaki ormanlık alanının ziyaretçi tanıtım merkezi girişi yakınında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle Divrik Dağı'na doğru ilerleyen yangına müdahale için Kayseri ve çevre ilçelerden de takviye ekipler bölgeye gönderildi. Niğde ve Nevşehir'den de ekipler bölgede söndürme çalışmalarına destek veriyor.                                                                                                               

Yangının meydana geldiği yere gelen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, alevlerin söndürülmesiyle ilgili bilgi aldı. Günaydın, yangının seyriyle ilgili de bir açıklama yaptı. Yangının kontrol altına alma çalışmalarının sürdüğünü belirten Günaydın, "Orman Bölge, belediye ve Milli parklar ekipleri ile Nevşehir ve Niğde'den gelen ekipler yangına müdahale ediyor. Yaklaşık 80 hektarlık alanda büyük çoğunluğu da örtü yangını şeklinde devam ediyor. Burada tabiiki yangının yayılmasının ana nedeni rüzgarın şiddeti." diye konuştu.     

METEOROLOJİDEN KÖTÜ HABER

Rüzgarın devam edip etmeyeceğiyle ilgili meteorolojiden bilgi aldıklarını da belirten Vali Günaydın şunları söyledi; "Meteorolojiden aldığımız bilgi bu rüzgarın 2 gün daha devam edeceği yönünde. Arkadaşlarımız bu yönde tedbirlerini alıyorlar, müdahalelerini yapıyorlar. Çok şükür bir can kaybımız yok, arkadaşlarımız çalışırken vatandaşlardan da büyük destek görüyor. İnşallah daha fazla büyümeden yangını kontrol altına alırız. Büyük çoğunluğu örtü yangını, bunu da kısa sürede kontrol altına alırsak daha büyük bir zayiatın önüne geçmiş oluruz."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×