K

Kayseri'deki bayrak töreni tarihi lisede yapıldı

Kayseri'deki bayrak töreni tarihi lisede yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'Tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak' açıklamasının ardından tarihi Kayseri Lisesi'nde İstiklal Marşı okundu.

Kayseri Lisesi'nde gerçekleşen bayrak törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ve okul idarecileri katıldı.

Bayrağın göndere çekilmesi ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç; "Türk Bayrağımızı göndere çektik. Allah, ay yıldızlı Türk Bayrağımızı gönderden indirtmesin, hep göklerde dalgalansın." dedi.

Kayseri Lisesi'nin milli mücadele açısından çok önemli bir okul olduğunu da vurgulayan Büyükkılıç, "Çünkü Kayseri Lisesi milli mücadeledeki yeri bambaşka olan bir lisemiz. Aynı zamanda Kayserimizden devlet adamları, siyaset adamları gerek eğitimde gerekse sanat, edebiyatta hakikaten Türkiye'de ve dünyada kendinden söz ettiren bir lisemiz. Bütün güzellikleri bağrında barındıran bu lisemizde milli eğitim müdürümüzle, ilçe milli eğitim müdürümüzle, okulumuzun değerli müdür ve öğretmenleriyle, öğrencilerimiz de evlerinden ve balkonlarından duygularımıza katılmak suretiyle bu anı yaşadık. İnşallah İstiklal Marşı'mıza, Akif'imize sahip çıkmak duygusuyla bu dönem hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×