K

Kayseri'deki 3 okulda koronavirüs karantinası

Kayseri'deki 3 okulda koronavirüs karantinası
Son dakika gelişmesine göre; öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarında artan koronavirüs vakaları nedeniyle Kayseri'deki 3 okulda yüz yüze eğitime 10 gün süreyle ara verildi. Eğitimin uzaktan devam edeceği açıklandı

Koronavirüs vaka sayısı ve hastaneye yatma oranları bakımından 'çok yüksek riskli' kategoride bulunan Kayseri'de koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor. Kayseri'de artan koronavirüs vakalarından dolayı yüz yüze eğitimin başladığı 3 okulda, eğitime 10 gün süreyle ara verildiği öğrenildi.

Kocasinan ilçesinde bulunan Ahmet Paşa İlkokulu ve Kadir Has Ortaokulu ve Melikgazi ilçesinde bulunan Besime Özderici İlkokulu'nda enfekte öğrenci, öğretmen ve personel sayısında artış olması üzerine, salgının yayılmasını ve bulaşı engellemek amacıyla yüz yüze eğitim ve öğretime 10 gün süre ile ara verildiği duyuruldu.

EĞİTİM UZAKTAN DEVAM EDECEK

İlçe kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, eğitimin uzaktan devam edeceği duyuruldu. Ayrıca alınan kararlara uymayanlar hakkında ise Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin de Türk Ceza Kanunu'nun 195. maddesi kapsamında adli işlem başlatılacağı belirtildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K