K

Kayseri'de yüz yüze eğitim başladı

Kayseri'de yüz yüze eğitim başladı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında sürekli ertelenen yüz yüze eğitim, bugün minik öğrencilerin ders başı yapmasıyla başladı. Okulöncesi ve ilkokul 1. sınıflar, azaltılmış sınıflarda ilk derslerini gördü.

Kayseri'de, 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitim döneminin ilk ders zili bugün çaldı. 365 ilkokul, 57 bağımsız anaokulu, bünyesinde anaokulu bulunduran 334 ilkokul, ortaokul ve lisedeki ana okullarında eğitim ve öğretim başladı.

Sabahın erken saatlerinde aileler, uyum eğitimi için öğrencilerle birlikte okul önüne geldi. Koronavirüs önlemi nedeniyle veliler okul bahçelerine alınmazken, öğrenciler bahçe girişinde öğretmenler tarafından karşılandı.

Koronavirüs tedbirlerinin en üst seviyede uygulandığı Mehmet Sepici 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulu'nda öğrencilerin önce ateşleri ölçüldü. Sosyal mesafe kuralına göre sıraya giren öğrenciler, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu. kontrollü şekilde sınıflara alınan öğrenciler, dezenfekte edilen sınıflara girerek, sosyal mesafe kuralına göre sıralarına oturdu.

Öğrencilerde ilk gün heyecanı

İlk defa okul ile tanışan öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Bazı öğrenciler ise ailesinden ayrılmak istemedi. Yüz yüze eğitimin önemine vurgu yapan veliler, biraz endişe etseler de gerekli tedbirleri alarak çocukları okula getirdiklerini söyledi. Sınıflarda da koronavirüs önlemlerinin alındığına inandıklarını ifade ettiler.

Diğer sınıflar ne zaman okula başlayacak?

Bu arada okul öncesi ve ilkokul birinci sınıfların dışında kalan öğrenciler ise uzaktan eğitime devam edecekler. Bu öğrencilerin yüz yüze eğitimlerinin ne zaman başlayacağı ise, koronavirüs tablosunun seyrine göre belli olacak.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K