K

Kayseri’de vaka artışı sürüyor! İlk 4'deyiz

Kayseri’de vaka artışı sürüyor! İlk 4'deyiz
İllerin haftalık vaka sayılarını gösteren tablo açıklandı. İlk kez geçen hafta vaka sayılarının en çok arttığı 10 il arasına giren Kayseri'de hızlı artış bu hafta da devam etti. Kent, vakaların en fazla arttığı 4'üncü il olurken, yoğun bakımlar doldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 21 - 27 Ağustos 2021 haftasını kapsayan koronavirüs tablosunu açıkladı. 100 bin nüfusa oranla Kayseri, vaka sayısının en çok arttığı 10 il arasında yer aldı.

Açıklanan vaka haritasına göre Kayseri'nin vaka sayısı geçen haftaya nazaran yükselişte. Kayseri’nin vaka oranı 294,28'e çıktı. Geçen hafta, 231,10 iken bu hafta 100 bin kişide 63,18 oranında yükseliş gösterdi. Kayseri bu oranla en çok vaka görülen şehirler arasında 4. sırada yer alıyor.                                  

'ÇOCUKLAR KADAR HASSAS OLALIM' UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklada, aşı vurgusu yaptı. Koca, "Yeni vaka sayımız 19.391. Covid-19 sebebiyle bugünkü can kaybımız 269. Okullar açıldı. 7 yaşındaki çocuklarımız sınıflarında maskeli olacak. Hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Nihai çözüm, aşı! Aşılarımızı hemen yaptıralım. Tedbirlerde ÇOCUKLARIMIZ KADAR HASSAS olalım." uyarısında bulundu.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K