Kayseri’de sosyal medya kısıtlaması

Kayseri’de sosyal medya kısıtlaması
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri’de 7 yaşındaki kıza cinsel taciz sonrası çıkan olaylar nedeniyle, kent genelinde sosyal medya erişimi kısıtlandı. Kullanıcılar, instagram, facebook ve twitter’a erişemiyor.

Kayseri Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’nde önceki gün Suriyeli İ.A.’nın akrabası olan 7 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunması kenti ayağa kaldırdı. Suriyelilerin yoğunlukta yaşadığı mahallelerde vatandaşlar Suriyelilere ait araç, ev ve işyerlerini tahrip etti. Olaylar, polisin müdahalesi ve yerel yöneticilerin devreye girmesiyle güçlükle yatıştırıldı.

2 günü diken üstünde geçiren Kayseri’de sosyal medya erişimine de kısıtlama getirildi. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, kullanıcılar dünden beri Instagram, Facebook, Twitter ve TikTok uygulamalarına giremiyor.

Bu arada çocuğa cinsel saldırıyla ilgili şüpheli İ.A., tutuklanırken, mağdur çocuk, kardeşleri ve annesi devlet korumasına alındı. Çıkan olaylarda gözaltına alınan 79 kişiyle ilgili de işlemler sürüyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×