K

Kayseri'de sinema salonları açık mı kapalı mı?

Kayseri'de sinema salonları açık mı kapalı mı?
Koronavirüs salgınında 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Kayseri'de alınan yeni kısıtlama kararları sonrası sinema salonlarının durumu merak ediliyor. İl Hıfzısıhha Kurulu, aldığı kararla sinema salonlarının faaliyetlerini durdurdu.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından, sinema salonlarıyla ilgili alınan yeni karar, yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu. Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi hatırlatılarak sinema salonlarının faaliyetlerinin 01 Nisan 2021 tarihine kadar durdurulması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; "Gelinen aşamada gerek sektörün bu yöndeki talebi gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonucunda salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 12 Mayıs 2021 tarihine kadar ara verilmesine karar verilmiştir." denildi.

KURALA UYMAYANLAR HAKKINDA YAPILACAK İŞLEM

Sinema salonlarıyla ilgili alınan kararlara uymayanlar hakkında uygulanacak ceza hakkında da bilgi verildi. Açıklamada; "1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılmasına oy birliği ile karar verildi." ifadelerine yer verildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K