K

Kayseri'de sıcak hava balonu turizmi başladı

Kayseri'de sıcak hava balonu turizmi başladı
Kayseri'de sıcak hava balon turizmi dönemi başladı. Yeşilhisar ilçesine bağlı tarihi Soğanlı mahallesinde ilk defa sıcak hava balonu gökyüzüyle buluştu.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, protokol ile birlikte ilk defa havalanan sıcak hava balonuna binerek, bölgeyi havadan izledi. Bölge halkı da ilk defa gördüğü balon karşısında heyecanlandı. İlk etapta 3 sıcak hava balonunun havalandığı bölgede, ilerleyen günlerde sayı artırılacak ve bölge ekonomisine katkı sunulacak.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, yaptığı konuşmada önemi bir girişim olduğunu söyleyerek, "Öncelikle hayırlı olsun. Kayserimiz ve ülkemiz için önemli bir girişim. Destek ve katkı veren bakanlarımıza, vekillerimize ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizler Kayseri'mizin sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Kurumlarımız çalışıyor. Bugün Erciyes dağındaki kayak merkezi olsun, Kapuzbaşı şelaleleri olsun, Kaniş Karum olsun bunlar önemli değerler ve istediğimiz noktaya geldikleri zaman hem istihdam anlamında hem de gelir anlamında bölgeye önemli katkılar sağlayacak. Tekrar emek ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz ve hayırlı uğurlu olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, "Sanayinin, ticaretin ve turizmin adeta sağlığın merkezi olma noktasında devam ediyor, çalışmalarımız sürüyor. Bu anlayış içerisinde de bugün en önemli çalışmalardan birisine de bir bakıma imza atılmış oluyor. Balon turizmi başlatılıyor. Kapadokya’nın merkezi olarak bilinen, geçmişte başkentliğinin yapmış olan Kayserimiz, Nevşehir'imiz ile bütünleşme olarak adeta insanlara hizmet etmeyi, bu güzel bölgemizin, güzel görüntülerini, Sultan Sazlığı'mız ve Erciyes'imiz dahil tabi ki kuş cennetini görmelerini sağlayacak bir bakıma önemli bir çalışmaydı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, Kayseri'nin yalnızca sanayisi, ticareti ve sportif faaliyetleri ile değil, tüm alanlarda turizm faaliyetleri içinde yer aldığını belirtti. Sıcak hava balonlarının da kent turizmine ciddi katkılar sunacağını vurgulayan Yıldız, emeği geçenlere teşekkür etti.

GÖNDER

    Kayseri'de sıcak hava balonu turizmi başladı yorumlar

  • Selma Ersamatlı
    Çok güzel
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K