K

Kayseri'de koronavirüs vaka tablosu vahim; Hastahanelere de yansımaya başladı

Kayseri'de koronavirüs vaka tablosu vahim; Hastahanelere de yansımaya başladı
Kayseri’de koronavirüs vaka sayıları vahim boyutlarda. Her hafta bir önceki haftayı arar duruma gelindi. 100.000 nüfusa oranla kentte vaka sayısı 315,94’e yükselirken, Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de endişe veren açıklamayı yaptı; “Vaka sayılarındaki artış hastanelerimize de yansımaya başladı.”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan il il vaka sayıları haritası güncellendi. Koronavirüs risk haritasına göre ‘çok yüksek riskli’ kategoride bulunan Kayseri'de vaka sayıları gün geçtikçe artıyor. 27 Mart – 2 Nisan haftasını kapsayan haritaya göre Kayseri'de 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka 260,16'dan 315,94'e yükseldi.

“VAKA ARTIŞI HASTANELERİMİZE YANSIMAYA BAŞLADI”

Korkutan vaka artışı sonrası Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Benli, vaka sayısındaki artışın hastanelere de yansımaya başladığını duyurdu.

Vatandaşları uyaran Sağlık Müdürü Benli; “Bugün Kocasinan ve Talas ilçe müdürlüklerinde filyasyon ekiplerimizle beraberdik. Filyasyon devam ediyor. Vaka sayılarımız artıyor. Vaka sayılarındaki artış hastanelerimize yansımaya başladı. Tedbir yorgunluğuna kapılmayalım. Aşı ile önümüzdeki günler, daha iyi olacaktır.” Açıklamasını yaptı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K