K

Kayseri'de koronavirüs aşı hazırlığı...

Kayseri'de koronavirüs aşı hazırlığı...
Koronavirüs aşılaması Kayseri'de de diğer illerle eş zamanlı olarak başlayacak. Yarın ya da cuma günü başlayacak aşılama için Kayseri Şehir Hastanesi'nde aşı uygulama merkezi kuruldu.

Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli bir dönemece giriliyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde de (ERÜ) çalışmaları devam eden Covir-19 aşı çalışmaları salgının önlenmesinde önemli bir merhale olacak.

Bu arada Çin'den ithal edilen sinovak Covid-19 aşısının kontrollünde sona yaklaşıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Çin'den gelen Koronavirüs aşıların perşembe ya da cuma gününden itibaren risk gruplarına göre uygulanmaya başlayacağını duyurmuştu. Bu kapsamda Kayseri'de de aşı uygulama merkezi uluşturulduğu açıklandı.

'Aşılamayla pandeminin bitişine şahet olacağız'

Şehir Hastanesi Aşı Uygulama Merkezi'nde incelemelerde bulunan Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, bilgilendirme açıklaması yaptı. Bilim kurulunun hazırlamış olduğu stratejiye göre ilk aşamada sağlık çalışanlarının aşılanacağını belirten Benli, "Bu kapsamda Kayseri Şehir Hastanemizde 'Aşı Uygulama Merkezi' oluşturuldu. Yapılan bu çalışmalar ile ilimizde ve ülkemizde pandeminin bitişine şahit olacağımıza canı gönülden inanıyorum. Aşılama belirli bir orana gelene kadar tedbirlere devam etmeliyiz" dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K