K

Kayseri'de karayoluna çığ düştü (Güncellendi...)

Kayseri'de karayoluna çığ düştü (Güncellendi...)
Kayseri’nin Sarız ilçesi ile Pınarbaşı ilçesi arasında anayola çığ düştü. Yol çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılırken, ilk belirlemelere göre çığ altında kalan olmadığı belirtildi. Bölgede ikinci çığ tehdidi nedeniyle çalışmalara ara verildi.

Kayseri ve ilçelerinde yaklaşık bir haftadır aralıklarla yağan kar, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. 

Son olarak biriken kar, karayoluna çığ olarak düştü. Sarız ilçesi ile Pınarbaşı ilçesi arasında Bostanlı mevkiinde anayola çığ düşmesi sonucu yol çift yönlü olarak araç trafiğine kapatıldı. Olay yerinee karayolları ve jandarma ekipleri ile birlikte AFAD ve UMKE ekipleri de sevk edildi.

İlk belirlemelere göre olay sırasında yolun boş olduğu ve çığ altında kalan olmadığı belirtildi. Karayolları ekipleri yolun yeniden ulaşıma açılması için yolu kapatan karı kaldırma çalışması sürdürüyor. Bu arada Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. 

İkinci çığ tehlikesi nedeniyle çalışmalara ara verildi

AFAD İl Müdürü Osman Atsız, yaptığı açıklamada, gelen ihbarın ardından bölgeye kısa sürede ulaşıldığını ve arama çalışmalarının başlatıldığını kaydetti. Bölgede yapılan aramada olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını kaydeden Atsız, ikinci bir çığ düşmesi ihmali olduğundan dolayı arama çalışmalarının sona erdirildiğini belirtti. Atsız, sabah saatlerinde bölgede yapılacak olan çalışmanın ardından kapanan yolun yeniden trafiğe açılacağını dile getirdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K